Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 02:09
Reklama

Chrońmy dzieci przed upiorną maskotką Huggy Wuggy

"Przytul mnie, to cię zabiję!" - Te słowa wypowiada Huggy Wuggy - postać z gry internetowej z gatunku survival horror adresowanej dla osób powyżej 16 roku życia. Problem w tym, że grają w nią dzieci w wieku przedszkolnym. Ich rodziców przed zagrożeniem ostrzega między innymi dyrekcja i pracownicy placówki w Siennicy Nadolnej.
Chrońmy dzieci przed upiorną maskotką Huggy Wuggy

Huggy Wuggy (czyt. hagi łagi) to niebieska maskotka z czerwonymi ustami. Na pierwszy rzut oka wygląda przyjaźnie. Ma długie ręce i nogi, a także jasnoniebieską muszkę. Ale to tylko pozory. Na zębach ma krew swoich ofiar. Gra, w której jest bohaterem, toczy się w opuszczonej fabryce zabawek, a zadaniem gracza jest rozwiązywanie zagadek. Upiorne postaci polują na gracza, którego chcą przytulić. Jeśli gracz nie ukryje się zbyt dobrze, potworek "przytuli cię tak, że razem wydacie ostatni oddech".

Huggy Wuggy zainspirował do tworzenia piosenek o brutalnej treści. Maluchy obeznane z obsługą smatfonów, laptopów i internetu bez problemu mogą je odnaleźć na serwisie YouTube, Tik Toku czy platformie Robblox. Fascynacja tą postacią dotarła też na place zabaw i szkolne korytarze. Dzieci przynoszą do szkół lub przedszkoli niebieskie maskotki.

- Ta maskotka pojawiła się już w naszym przedszkolu. Zauważyliśmy ją w szatni. Nie przyszłoby nam to nawet do głowy, że tak małe dzieci oglądają w sieci takie filmy czy grają w takie gry. Niestety okazało się, że już maluchy świetnie znają tego stworka Huggy Wuggy - mówi Joanna Ćwikła, dyrektorka placówki w Siennicy Nadolnej.

 

Osobiście jest zaskoczona, że niebezpieczny trend związany z tą postacią i maskotką tak szybko dotarł z dużych miast na tereny wiejskie. Wychowawcy poszczególnych oddziałów zwrócili się do rodziców o kontrolowanie tego, co dzieci oglądają i czym się zajmują w sieci. Niepokoi ich to, że maluchy wysiadają z samochodów przed przedszkolem z telefonami w rękach.   

- Dzieci w wieku przedszkolnym absolutnie nie są gotowe na takie brutalne treści. Ich układ nerwowy dopiero się rozwija. Wszelkie połączenia nerwowe dopiero się tworzą. Maluchy nie potrafią jeszcze zrozumieć i kontrolować własnych emocji. Nie rozróżniają też w pełni fikcji od świata realnego, a właśnie taka upowszechniana przemoc i wzbudzanie strachu w dzieciach robi po prostu nieodwracalne zmiany w mózgu - podkreśla szefowa przedszkola.

Dodaje, że dzieci w wieku przedszkolnym nie powinny bawić się urządzeniami z dostępem do internetu bez nadzoru rodziców. Jeśli już do tego dochodzi, muszą to być wspólne zabawy lub oglądanie różnych rzeczy, na które opiekunowie mają wpływ.

Ostrzeżenia z przedszkola w Siennicy Nadolnej dotyczą nie tylko niebieskiego potworka. Niebezpieczna dla dzieci jest również przeróbka popularnej "Świnki Peppy". Postacie z tej bajki są zabijane w podobny sposób jak w pełnym brutalności serialu "Squid Game". Z pozoru niewinne treści mogą okazać się później nocnym koszmarem...

Czytaj także:


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama