Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 02:35
Reklama

Chełm. Nagranie z kamer zmobilizowało wandali

Ponad 20 młodych ludzi spotkało się przy ognisku w Borku na wspólnej imprezie. Niestety, podczas zabawy zniszczyli toaletę i jeden ze stołów. Gdy nadleśnictwo upubliczniło nagrania z monitoringu, sprawcy szybko się znaleźli i obiecali naprawić szkody.
Chełm. Nagranie z kamer zmobilizowało wandali

Sytuacja miała miejsce w piątek, 8 maja. Młodzież bawiła się w Borku całą noc, dewastując przy okazji kilka rzeczy. Pozostawili po sobie koszmarny bałagan i mnóstwo śmieci.

- Koszty doprowadzenia miejsca do porządku i naprawy urządzeń wyceniamy na ponad dwa tysiące złotych - poinformował Piotr Kosmala z Nadleśnictwa Chelm.

Miejsce do bezpiecznego rozpalenia ogniska w lesie Borek powstało przed rokiem na prośbę mieszkańców Chełma. Zorganizowano je niemałym nakładem sił i środków. Nadleśnictwo wystarało się o stoły i ławki, oświetlenie, a nawet o przenośną ubikację.

- Postaraliśmy się również o monitoring tego miejsca, choćby ze względu na bezpieczeństwo uczestników zabawy. Nie ukrywamy, że liczyliśmy na to, że każdy zostawi po sobie miejsce w stanie takim, w jakim go zastał - dodaje Kosmala.

Tak się jednak nie stało. Na szczęście monitoring spełnił swoje zadanie. Kamery zarejestrowały sprawców dewastacji. Nadleśnictwo zdecydowało się upublicznić zapis kamer z apelem o zgłoszenie się wandali i polubowne załatwienie sprawy.  Post ukazał się na fanpageu Super Tygodnia. "Pan Nadleśniczy chętnie wysłucha argumentów młodzieży. W przeciwnym wypadku rozważamy przekazanie nagrań z monitoringu do Policji. Zaproszenie na „rozmowę” skierowane przez KMP Chełm może okazać się bardziej bolesne" - tak brzmiał komunikat nadleśnictwa.

 Po godzinie od opublikowania postu otrzymaliśmy informację o tym, że sprawcy zgłosili się do leśniczych.

- Została uzgodniona kara, jaką mają ponieść za swoje wybryki. W związku z tym, że młodzi ludzie poczuli się zobowiązani do naprawy szkód i fakt, że do tego się przyznali, spowodował, że nie zastosowaliśmy bezdusznej kary pieniężnej. Możemy wszyscy liczyć na to, że miejsce, o którym mowa, w najbliższym czasie będzie czyste... - poinformował Kosmala.

Jeśli ogólnodostępne miejsce przeznaczone na ognisko ma nadal służyć celowi, do jakiego zostało stworzone, to nie może być dewastowane. W regulaminie korzystania z niego nie ma zapisu o obowiązku zgłoszenia terminu planowanej imprezy, więc można ją zorganizować spontanicznie. Nadleśnictwo ma nadzieję, że nie trzeba będzie tego zmieniać. Wprowadzenie zgłoszeń "to byłby krok w kierunku restrykcji i biurokracji, które chyba każdemu z nas są w stanie skutecznie uprzykrzyć zabawę".

Czytaj też: Nabożeństwa majowe nadal żywe. W miastach to jednak niecodzienny widok


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama