Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełm: Stadion to nie miejsce dla psów

Coraz więcej osób korzysta z bieżni lekkoatletycznej stadionu MOSIR przy ulicy Batorego. Niestety, nie wszyscy zgodnie z jej przeznaczeniem. Niektórzy bowiem obiekt sportowy traktują jako wybieg dla psów.
Chełm: Stadion to nie miejsce dla psów

- Od dłuższego czasu, kilka razy w tygodniu korzystam wieczorami z bieżni. Widzę, że w ostatnim okresie stadion jest regularnie odwiedzany przez właścicieli psów wraz ze swoimi pupilami, które biegają po nim bez żadnego zabezpieczenia - alarmuje pan Rafał. - Są to duże zwierzęta, które siłą rzeczy, instynktownie gonią za biegnącym człowiekiem. Kilka razy już o mało nie zostałem pogryziony. Próbowałem zwrócić uwagę na to, że na obiekty sportowe nie wolno wyprowadzać psów. Niestety, spotyka się to z ignorancją.

Nasz Czytelnik ma rację, stadion to nie miejsce dla zwierzaków. Mówi o tym regulamin. Dlatego, jeśli ktoś wyprowadza swojego pupila na obiekcie sportowym, łamie prawo i musi liczyć się z konsekwencjami.

Z podobnym problemem biegacze borykali się również wiosną ubiegłego roku. Wówczas udało się zmobilizować właścicieli psów do przestrzegania prawa. Jednak jak widać nie na długo. Wraz z rozpoczęciem kolejnej wiosny problem powrócił.

- Na pewno zajmiemy się tą sprawą - zapewnia kierownik Krzysztof Białowicz. - Uczulimy pracowników z hali, aby sprawdzili, jak wygląda sytuacja, i egzekwowali regulamin.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Chelmianka 29.04.2022 12:15
Szkola nr 4 jest tak obskórna, az się prosi o remont....

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama