Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Koniec z maseczkami. Jest decyzja. Kiedy można zdjąć?

Minister Zdrowia ogłosił luzowanie obostrzeń covidowych. Oznacza to, że zdejmiemy maseczki. Adam Niedzielski podał datę.
Koniec z maseczkami. Jest decyzja. Kiedy można zdjąć?
Autor: iStock

Już od tygodnia było wiadomo, że rząd planuje zluzować obostrzenia i tym samym pozwoli na zdjęcie maseczek. Obecnie są one wymagane np. w komunikacji publicznej, urzędach i sklepach. We wtorek rząd zdecydował o zmianie obowiązującego w Polsce, stanu epidemii na stan zagrożenia epidemią. To także oznaczało, że nadchodzą zmiany.

W środę wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska poinformował, że decyzja zostanie ogłoszona w czwartek na konferencji prasowej. Zaznaczmy jednak, że część lekarzy mówi, iż na zdjęcie masek jest za wcześnie. Że wirus nie zniknął, a pandemia tylko przygasła. Mimo to, w czwartek minister zdrowia, Adam Niedzielski ogłosił decyzję.

„Dziś mamy 8994 nowe przypadki zakażeń koronawirusem. Wczoraj średnia liczba spadła poniżej 10 tysięcy, a biorąc pod uwagę ten dzisiejszy wynik, to średnia dzienna liczona w tygodniach spadła nawet poniżej 9 tysięcy” - przemawiał Niedzielski i dodał, że ani napływ uchodźców, ani powrót dzieci do szkół nie przyczyniły się do rozwoju pandemii.

Maseczkę zdjąć – data

„Podjąłem decyzję o tym, żeby od 28 marca wprowadzić dwa rozwiązania. Pierwsze z nich to jest zniesienie obowiązku noszenia maseczek” - podał minister i dodał, że obowiązek zasłaniania ust i nosa będzie obowiązywał w podmiotach leczniczych.

Druga zmiana to (też od 28 marca ) znika nakaz izolacji domowej i kwarantanny. „Od poniedziałku znosimy izolację domową, kwarantannę dla współdomowników i kwarantannę graniczną” - powiedział minister.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama