Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Jacek Kawalec zastąpi Krzysztofa Cugowskiego?

Jak zaskoczyć fanów? Na pewno wiedzą to członkowie grupy Budka Suflera, którzy nieoczekiwanym wpisem w mediach społecznościowych zatrzśli polską sceną muzyczną. Wszystko wskazuje na to, że nowym wokalistą zespołu został... Jacek Kawalec.
Jacek Kawalec zastąpi Krzysztofa Cugowskiego?
Autor: iStock / screen Facebook Budka Suflera

Działalność legendy polskiego rocka – zespołu Budka Suflera – oficjalnie zakończyła się w 2014 roku. I choć fani żegnali się ze smutkiem, grupa wróciła, tyle że w odmienionym składzie. Do współpracy zaproszono wówczas Roberta Żarczyńskiego. W 2021 roku powstał ostatni album zespołu. Głosu użyczył na nim Felicjan Andrzejczak. Okazuje się jednak, że to nie koniec...

Poniedziałkowy wpis na facebookowym profilu Budki Suflera zaskoczył internautów. Muzycy ogłosili, że od teraz ich skład zasili nowy wokalista. Choć jego nazwisko nie padło tu wprost, na zdjęciu z podpisem: „Pozdrawiamy z próby” –  możemy zobaczyć Jacka Kawalca, znanego z prowadzenia programu „Randka w ciemno”.Aktor i prezenter potwierdza to instagramowym wpisem, w którym możemy nawet usłyszeć próbkę jego głosu. Grupa w odświeżonym składzie zagra pierwszy wspólny koncert podczas 30 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w najbliższą niedzielę (30 stycznia).

[removed][removed]
Cugowski zabrał głos

Po informacji o zaangażowaniu Kawalca do projektu portal Onet poprosił o komentarz Krzysztofa Cugowskiego, który głosem i twarzą zespołu był od czasu założenia grupy w 1974 roku. Muzyk całą sytuację skwitował jednym zdaniem. – Budka Suflera zakończyła działalność w 2014 r. Wszystkie działania po tej dacie są smutnym demolowaniem legendy – powiedział.

Jacek Kawalec miał przyznać w jednym z wywiadów w telewizji polonijnej na Florydzie, że zgodził się na współpracę z grupą, ponieważ – jak powiedział – „Romuald Lipko (zm. w 2020 r. – red.) zostawił całą skrzynię wspaniałych, cudownych kompozycji, które nie zostały jeszcze zrealizowane”. Aktor przyznał również, że nie chce porównywać się do „genialnego, obdarzonego niesamowitym talentem wokalnym” Krzysztofa Cugowskiego. Największe hity zespołu chce zaśpiewać z własną aranżacją.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama