Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 05:41
Reklama

Nie zdali testów na prawo jazdy... nie ze swojej winy

Kandydaci na kierowców w poniedziałek 24 stycznia podeszli do egzaminów teoretycznych. Testy niektórych z nich mogą jednak okazać się nieważne. Powód? Kilkadziesiąt pytań, o które w weekend została uzupełniona baza.
Nie zdali testów na prawo jazdy... nie ze swojej winy
Autor: iStock

W ostatni weekend doszło do fatalnego w skutkach przeoczenia, które jak dowiedział się reporter RMF FM  mogło wpłynąć na wynik egzaminów nawet kilkuset przyszłych kierowców. Bazy danych, którymi dysponują wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego, zostały uaktualnione o 41 nowych pytań. W poniedziałek, już w trakcie trwania testów z wiedzy teoretycznej, okazało się, że część z nich zawiera błędne odpowiedzi. Według ustaleń dziennikarzy, nawet 300 osób w kraju mogło nie zdać egzaminu z powodu wadliwej treści.

– Czy wjeżdżasz w strefę zamieszkania? O strefie zamieszkania informuje inny znak. Obszar zabudowany nie oznacza równego obszaru strefy zamieszkania, a niestety odpowiedź była "tak". Osoba, która widząc znak "obszar zabudowany", zaznaczyła, że nie wjeżdża do strefy zamieszkania – według systemu miała odpowiedź błędną – cytował reporterowi RMF24 przykładowe pytanie zawierające błąd Tomasz Matuszewski, wicedyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie. I dodał, że jest to forma kompromitacji.

Błędne pytania przygpowało Ministerstwo Infrastruktury. Zanim jednak zasiliły bazę testów, zostały równieżzatwierdzone przez komisję weryfikacyjną.

Ministerstwo potwierdza i przeprasza

Reporter RMF FM skontaktował się z rzecznikiem prasowym resortu infrastruktury. Szymon Huptyś przyznał, że opisywana sytuacja miała miejsce i wyraził w imieniu ministerstwa słowa skruchy za zaistniałą sytuację.

– Każdy, kto dzisiaj przed południem podchodził do egzaminu, był narażony na to, że w jego puli mogły pojawić się pytania z błędem. Oczywiście należą się takim osobom przeprosiny – powiedział.

I dodał, że kandydaci z negatywnym wynikiem testu, o którym zadecydowało błędne pytanie, będzie mogli ponownie przystąpić do egzaminu bez ponoszenia dodatkowej opłaty. Wprowadzone treści nadal są weryfikowane. Wstępnie ustalono, że błędy zawierało przynajmniej 8 z 41 pytań.

 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama