Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Infolinia sanepidu niewydolna. Wiceminister obiecuje, że wkrótce to się zmieni

Infolinia Państwowej Inspekcji Sanitarnej znana była z tego, że trudno było się na nią dodzwonić. Wkrótce jednak ma się to zmienić. Wszystko za sprawą jednej ze stacji radiowych, która interweniowała w ministerstwie po licznych skargach swoich słuchaczy.
Infolinia sanepidu niewydolna. Wiceminister obiecuje, że wkrótce to się zmieni
Autor: gov.pl / News4Media

„To jest nie do pojęcia. Po prostu jakakolwiek porada, dowiedzenie się czegoś, jest niemożliwe. Ciągle słyszę komunikat, że jestem ponad setny, na ponad setnym miejscu w kolejce oczekujących” -  cytuje RMF24 jednego ze swoich słuchaczy, który na infolinię sanepidu usiłował dodzwonić się w ostatnich dniach.

Sprawdziliśmy to. Z numerem 22 250 01 15 usiłowaliśmy połączyć się dwa razy. Po wysłuchaniu kilku komunikatów, wybraniu odpowiedniego tematu rozmowy i krótkim sygnale, nasze połączenie zostało za każdym razem przerwane. Gdybyśmy zatem chcieli porozmawiać z ekspertem na temat kwarantanny lub zakażenia COVID-19, nie byłoby to możliwe.

Po otrzymaniu licznych sygnałów o nieprawidłowościach, dziennikarz RMF FM Michał Dobrołowicz zwrócił się w tej sprawie do ministerstwa zdrowia.

„Mam sygnały, potwierdzam, że jest trudność z dodzwonieniem się do służb sanitarnych. Będą dodatkowe osoby odbierające telefony, to wydarzy się w najbliższych dniach, szczegóły ma znać Główny Inspektor Sanitarny. Liczę też, że problem zmniejszy się, gdy skrócimy kwarantannę, a tak się stanie od wtorku, gdy kwarantanna będzie trwać siedem dni, a nie dziesięć, jak było do tej pory” – zapewnił reportera wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Skrócone z 10 do 7 dni odosobnienie to decyzja rządu, którą podczas piątkowej konferencji prasowej przekazali minister zdrowia Adam Niedzielski oraz premier Mateusz Morawiecki. Tylko w ciągu ostatniej doby, na kwarantannie w Polsce przebywało niespełna 820 tysięcy osób.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama