Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 05:37
Reklama

Rząd wprowadza pracę zdalną i lek przeciw COVID-19 od lekarza rodzinnego

Molnupiravir będą mogli przepisać lekarze rodzinni. To jedyny, dopuszczony w Polsce lek na koronawirusa. Kryteria jego przyznawania mają zostać jednak ściśle ustalone. Kto będzie mógł liczyć na terapię preparatem?
Rząd wprowadza pracę zdalną i lek przeciw COVID-19 od lekarza rodzinnego
Autor: gov.uk

Pandemia nie ustaje

Według najnowszych statystyk opublikowanych przez ministerstwo zdrowia, minionej doby odnotowano niespełna 31 tysięcy zakażeń koronawirusem. Od początku pandemii było ich łącznie prawie 4,5 miliona. Tylko od wczoraj 375 osób zmarło z powodu COVID-19. Ogółem odnotowano dotychczas 103 062 przypadki śmiertelne. W związku z niepokojącymi danymi, w środę szef resortu Adam Niedzielski ogłosił, że w najbliższych dniach pojawi się rozporządzenie zobowiązujące jednostki administracji publicznej do wprowadzenia zdalnego trybu pracy. Minister zaapelował również do pracodawców, aby w miarę możliwości zapewnili pracownikom tę samą możliwość.

Jest lek, ale nie dla wszystkich

Molnupiravir to doustny lek, którego działanie skierowane jest na zwalczanie skutków COVID-19. Jest to preparat przeznaczony do samodzielnego przyjmowania go przez pacjentów. W Polsce stosowany jest od początku roku w przypadkach obniżonej odporności, jednak dostęp do niego jest obecnie ograniczony.

Wkrótce lekarze rodzinni będą mogli przepisywać lekarstwo swoim pacjentom. Jak podaje RMF24, w ciągu najbliższych dni zostanie jednak ściśle określona grupa osób, które będą miały przywilej korzystania z terapii.

„Nie będzie to lek dla każdego. U młodego zdrowego człowieka szanse na ciężki przebieg choroby są minimalne, nie powinien tego leku dostawać. Natomiast człowiek, który ma 70 lat i ma liczne schorzenia dodatkowe tak, bo covid go zabije” – cytuje portal prof. Andrzeja Horbana, doradcę premiera w sprawach COVID-19. Oznacza to, że Molnupiravir na zlecenie lekarzy rodzinnych trafi do osób o podwyższonym ryzyku i seniorów.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama