Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 14:00
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Gm. Kamień: Byk zabrał jej zdrowie

Każdy może pomóc w zbiórce pieniędzy na leczenie i rehabilitację Beaty Krupy, mieszkanki Pławanic, którą kilka miesięcy temu poturbował byk. Nadal jest w ciężkim stanie i nie odzyskała świadomości.
Gm. Kamień: Byk zabrał jej zdrowie

Gmina Kamień rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na leczenie i rehabilitację 47-letniej pani Beaty. Sama niestety pieniędzy nie odbierze, bo nadal jest nieprzytomna. Do konta, które założyła gmina, upoważniono jej brata. Potrzebna mu pomoc w opłaceniu jej pobytu w zakładzie opiekuńczo-leczniczym. Poza bratem pani Beata ma tylko starszych, schorowanych rodziców, którymi przed wypadkiem się opiekowała.

Był wrzesień ubiegłego roku. Pani Beata zajmowała się codziennymi pracami w rodzinnym gospodarstwie rolnym, w którym hodowane było bydło: krowy i byki. Podczas obrządków podeszła zbyt blisko byka, który niespodziewanie ją zaatakował. Nie miała żadnych szans na ucieczkę przed potężnym zwierzęciem, chociaż gdy się nieco uspokoił i jej na to pozwolił, z obory wyszła jeszcze o własnych siłach i zaalarmowała rodziców, którzy zadzwonili po pomoc.

- Z tego, co wiem, nie uważano wcześniej tego byka za agresywnego. Nie wiadomo, co go tak rozjuszyło - komentuje wójt gminy Dariusz Stocki.

Pani Beata została poważnie zraniona w głowę. Przytomną jeszcze zabrało pogotowie, ale w drodze do szpitala straciła świadomość. W ciężkim stanie trafiła na OIOM. Była operowana i potem długo przebywała w śpiączce. Nadal nie wiadomo, czy przeżyje. Wybudziła się tylko na krótką chwilę, otworzyła oczy i je zamknęła. Od grudnia przebywa w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie. Potrzebna jej specjalistyczna opieka.

- Trudno mi powiedzieć, jak do tego wypadku doszło, bo mnie przy tym nie było. Ojciec po mnie zadzwonił - mówi brat pani Beaty Andrzej Krupa. Pamięta dobrze ten straszny widok, gdy zobaczył siostrę tuż po ataku byka. Miała wgniecioną z tyłu głowy czaszkę.

- To pracowita i szczera osoba. Zajmowała się tylko gospodarstwem, innego dochodu nie miała - mówi Andrzej. - Złożyliśmy w KRUS-ie wniosek o odszkodowanie i przyznanie jej renty. Trzeba jednak długo czekać na decyzję urzędu - przyznaje brat.

Tuż po wypadku brat pani Beaty zlikwidował hodowlę bydła. Nie było już komu zajmować zwierzętami. Pan Andrzej pracuje zawodowo, a jego rodzice są już w podeszłym wieku.

- Wiele osób jest poruszonych losem pani Beaty i chce pomóc. Pieniądze zbierają w parafiach. Gmina Kamień założyła specjalne konto, z którego można sfinansować jej dalsze leczenie i rehabilitację. W gminie przy punkcie kasowym jest puszka na datki dla niej. Zorganizujemy też zbiórkę wśród radnych i sołtysów - mówi wójt Stocki.

Jeżeli ktoś chce pomóc, może wpłacić pieniądze na konto: 82818700042003007002610143. Możliwe jest też przekazanie 1 proc. podatku - KRS 0000465707 z dopiskiem "dla Beaty Krupy".

Czytaj także: Groźna szarża jelenia

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Miasto Chełm - pomyślcie o parkomatach w centrum i np. przy rynku na Popiełuszki bo to jest masakra. Od urzędu nie idzie nigdzie zaparkować w promieniu przynajmniej 1 kilometra.Data dodania komentarza: 05.10.2022, 13:17Źródło komentarza: Chełm. Uwaga! Straż miejska zakłada blokady!Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Szkoda ze żabki nie stosują się do tego zakazu i nikt ich nie kontroluje czy napewno właściciel sprzedaje w śwtętaData dodania komentarza: 05.10.2022, 07:56Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitalu
Reklama
Reklama