Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 00:37
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Chełm: Zmarł zasłużony chełmianin

W wieku 85 lat zmarł Lucjan Szoda, wielki miłośnik motoryzacji. Był stałym bywalcem imprez motoryzacyjnych i zlotów. W ostatnim czasie zmagał się z chorobą.
Chełm: Zmarł zasłużony chełmianin

- Motoryzacja to było całe jego życie. Na imprezach, pokazach, w których chętnie uczestniczył, zawsze miał wokół siebie grono wiernych słuchaczy. Posiadał ogromną wiedzę o samochodach, a do tego był wspaniałym człowiekiem - wspomina przyjaciela Mirosław Korniejuk.

Przez 40 lat jeździł fordem taunusem M12, który z dumą prezentował na pokazach. O tym aucie wiedział wszystko i chętnie dzielił się tą wiedzą z zainteresowanymi. Był barwną postacią naszego miasta.

- Można o nim powiedzieć, że był takim przedwojennym panem. Bardzo kulturalny, elokwentny, z nienagannymi manierami, choć życie bardzo go doświadczyło - dodaje Korniejuk. - Jego rodzice zginęli w bombardowaniu podczas II wojny światowej, był wraz z rodzeństwem wychowywany przez babcię. W ostatnich latach swojego życia stracił bliskich.

- Nauczył mnie podstaw mechaniki i miłości do motoryzacji z tamtych lat - wspomina zmarłego Kacper Chmielewski, fan motoryzacji, który wraz z panem Lucjanem prowadził stronę Chmielugarage&Zielony12m -  Planujemy zorganizować rajd/zlot na cześć Lucjana, który był legendą chełmskich zlotów samochodowych. Człowiek z gigantyczną pasją do dawnej motoryzacji.

Pogrzeb Lucjana Szody odbył się w ubiegłą środę w Chełmie.

Czytaj także: Aleja Piłsudskiego wreszcie gotowa

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama