Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 11 sierpnia 2022 04:07
Reklama

Chełm: Zmarł zasłużony chełmianin

W wieku 85 lat zmarł Lucjan Szoda, wielki miłośnik motoryzacji. Był stałym bywalcem imprez motoryzacyjnych i zlotów. W ostatnim czasie zmagał się z chorobą.
Chełm: Zmarł zasłużony chełmianin

- Motoryzacja to było całe jego życie. Na imprezach, pokazach, w których chętnie uczestniczył, zawsze miał wokół siebie grono wiernych słuchaczy. Posiadał ogromną wiedzę o samochodach, a do tego był wspaniałym człowiekiem - wspomina przyjaciela Mirosław Korniejuk.

Przez 40 lat jeździł fordem taunusem M12, który z dumą prezentował na pokazach. O tym aucie wiedział wszystko i chętnie dzielił się tą wiedzą z zainteresowanymi. Był barwną postacią naszego miasta.

- Można o nim powiedzieć, że był takim przedwojennym panem. Bardzo kulturalny, elokwentny, z nienagannymi manierami, choć życie bardzo go doświadczyło - dodaje Korniejuk. - Jego rodzice zginęli w bombardowaniu podczas II wojny światowej, był wraz z rodzeństwem wychowywany przez babcię. W ostatnich latach swojego życia stracił bliskich.

- Nauczył mnie podstaw mechaniki i miłości do motoryzacji z tamtych lat - wspomina zmarłego Kacper Chmielewski, fan motoryzacji, który wraz z panem Lucjanem prowadził stronę Chmielugarage&Zielony12m -  Planujemy zorganizować rajd/zlot na cześć Lucjana, który był legendą chełmskich zlotów samochodowych. Człowiek z gigantyczną pasją do dawnej motoryzacji.

Pogrzeb Lucjana Szody odbył się w ubiegłą środę w Chełmie.

Czytaj także: Aleja Piłsudskiego wreszcie gotowa

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: EWATreść komentarza: Bardzo dziwna sprawa z tym brakiem projektu rewitalizacji...Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:25Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Mieszkanka AndersaTreść komentarza: Zapraszam na os Zachód na ulicę Andersa,koła w samochodzie można pourywać.Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:06Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: mikiTreść komentarza: na Kochanowskiego z Włodawskiej ciężko skręcić bez zaliczenia dziury a jest ich tam kilkanaścieData dodania komentarza: 10.08.2022, 19:43Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: Romek.Treść komentarza: ULICA TADEUSZA REYTANA I MOŚCICKIEGO W CHEŁMIE JEST MOCNO ZNISZCZONA SĄ DZIURY I KOLEINY !Data dodania komentarza: 10.08.2022, 18:57Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: ehTreść komentarza: A te dzieci na placu budowy też zatrudnione? Widać jak miasto oszczędza... a tak na poważnie, tam były matki i robotnicy, nikt nie zauważył że chłopak wbiegł?Data dodania komentarza: 10.08.2022, 17:21Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama