Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 05:52
Reklama

Koniec chełmskiego PKS

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami po 63 latach dobiegła końca historia chełmskiego PKS-u. Firma została zlikwidowana. Od lat już była w trudnej sytuacji finansowej.
Koniec chełmskiego PKS

- Kończymy działalność - tłumaczy Waldemar Szynal, prezes spółki transportowej. - Większość pracowników dostała wypowiedzenia już wcześniej, wszyscy otrzymali odprawy i pozostałe świadczenia. Z tego, co wiem, większości udało się już znaleźć inną pracę, część załogi mogła przejść na świadczenia emerytalne.

Spółka od kilku lat miała problemy finansowe. Na chwilę od września PKS wznowił obsługę niektórych linii regularnych, jednocześnie wyprzedając tabor. Przez cały czas wdrażane były też procedury dotyczące likwidacji spółki, co ostatecznie nastąpiło kilka dni temu.

Miasto i MPGK już jakiś czas temu odkupiły od firmy dworzec autobusowy, zajezdnię i stację paliw. Nieruchomości były już tylko dzierżawione przez spółkę transportową. Od nowego roku nieruchomości "wracają" do miasta i MPGK. To oznacza m.in., że chełmscy kierowcy nie zatankują już aut na stacji paliw PKS-u przy Armii Krajowej.

- Stacja na razie będzie nieaktywna - wyjaśnia Damian Zieliński z gabinetu prezydenta. - Niemniej jednak spółka miejska przygotowuje się do wykorzystania tego terenu.

Prawdopodobnie MPGK będzie chciało otworzyć w tym miejscu miejską stację paliw, o której już jakiś czas temu wspominał prezydent Chełma. Na pewno jednak nie nastąpi to na początku nowego roku.

Ponadto na najbliższej sesji radni pochylą się nad uchwałą w sprawie utworzenie przez miasto Chełm oraz OPERATOR ARP spółki, która zajmie się m.in. budową kompleksu usługowo-biurowego na działce kupionej właśnie od PKS-u przy al. Armii Krajowej.

PKS działało w Chełmie od 1958 roku. Pierwsza regularna linia została uruchomiona w marcu tego roku na trasie Chełm-Sielec-Wojsławice.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
dzidek 31.12.2021 14:45
Kto za to beknie?

DZIDEK 27.12.2021 16:16
NIC NA TYM PKS NIE ROBILI, PRZEJELI ZA DARMO A TERAZ JESZCZE ZAROBILI

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama