Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 15:11
Reklama Reklama firmy Pomix

Chełm: Ruszyły szczepienia dzieci

MSP ZOZ prowadzi zapisy dzieci od 5. roku życia na szczepienia przeciwko Covid-19. Chętnych jest sporo. Wolne terminy są dopiero po nowym roku.
Chełm: Ruszyły szczepienia dzieci

Badania potwierdziły, że szczepionki dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat są bezpieczne i skuteczne. Chełmianie postanowili skorzystać z tej możliwości i zaszczepić swoje pociechy. Można to zrobić w przychodniach miejskiego ZOZ-u, po wcześniejszej rejestracji.

Badania pokazują, że szczepionki są skuteczne i bezpieczne. Na 1,6 mln zaszczepionych dzieci jedynie 320 doświadczyło łagodnych odczynów niepożądanych. To mniej dzieci niż trafiło z powodu Covid-19 do szpitala w ciągu pierwszych dwóch tygodni listopada. W tym okresie z ciężkim przebiegiem choroby wywołanej koronawirusem przyjęto blisko 500 dzieci na szpitalne oddziały.

Rejestracja telefoniczna jest prowadzona od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15. Szczepienia odbywają się w przychodniach przy ul. Wołyńskiej oraz Połanieckiej.

- Zapisujemy dzieci na szczepienia na godziny popołudniowe, tak aby rodzicom było wygodnie i nie musieli zwalniać się z pracy - tłumaczy Mariusz Żabiński, dyrektor miejskiego ZOZ-u.

Numery telefonów do rejestracji na szczepienie to 571 870 865 i 505 626 371.

- Mali pacjenci szczepieni są w punktach szczepień dla dzieci zdrowych. Wcześniej przechodzą kwalifikację, nad którą czuwa lekarz pediatra - dodaje Żabiński.

W chełmskim szpitalu najmłodsi są przyjmowani bez wcześniejszych zapisów. Są też miejsca na szczepienia dla dorosłych.

- Szczepienia dzieci są realizowane od 20 grudnia. Dotychczas skorzystało z tego ok. 30 dzieci. Szczepimy je na bieżąco. Jeżeli chodzi o dorosłych, to są miejsca wolne w tygodniu poświątecznym. Można też się zapisywać na terminy po 10 stycznia - mówi Lech Litwin, zastępca dyrektora w chełmskim szpitalu.

Dzieci przed szczepieniem badane są przez lekarza. Wymagane jest, by towarzyszył im opiekun. Przyszpitalny punkt szczepień czynny jest w godz.8-13.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Miasto Chełm - pomyślcie o parkomatach w centrum i np. przy rynku na Popiełuszki bo to jest masakra. Od urzędu nie idzie nigdzie zaparkować w promieniu przynajmniej 1 kilometra.Data dodania komentarza: 05.10.2022, 13:17Źródło komentarza: Chełm. Uwaga! Straż miejska zakłada blokady!Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Szkoda ze żabki nie stosują się do tego zakazu i nikt ich nie kontroluje czy napewno właściciel sprzedaje w śwtętaData dodania komentarza: 05.10.2022, 07:56Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitalu
Reklama
Reklama