Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 11 sierpnia 2022 04:05
Reklama

Chełm: Jabłko czy cytryna? Nietypowa akcja policjantów

Nietypowy policyjny patrol mogli spotkać w piątek (17 grudnia) kierowcy przejeżdżający przez miejscowość Staw w gminie Chełm. Policjanci z chełmskiej drogówki w asyście uczniów z miejscowej szkoły, kontrolowali prędkość kierujących. Ci, którzy jechali bezpieczne otrzymywali w nagrodę jabłko. Z kolei naruszający przepisy drogowe otrzymywali do zjedzenia cytrynę. Celem tego typu działań jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo w okolicach szkół.
Chełm: Jabłko czy cytryna? Nietypowa akcja policjantów

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego chełmskiej komendy wspólnie z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Stawie przeprowadzili w piątek akcję pod nazwą „Jabłko czy cytryna”. Jej celem było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo w ruchu drogowym w okolicy szkoły w ramach profilaktycznego programu „Bezpieczna droga do szkoły”.

- Funkcjonariusz mierzył prędkość, z jaką poruszają się kierujący, a uczniowie oczekiwali z przygotowanymi owocami. Tym razem obyło się bez mandatów. Kierujący, których zachowanie nie budziło wątpliwości otrzymywali od dzieci w nagrodę jabłko. Z kolei ci, którzy dopuścili się drobnych przewinień otrzymywali do zjedzenia cytrynę - mówi Ewa Czyż, rzecznik chełmskich policjantów.

Akcja z udziałem uczniów powodował uśmiech na twarzach kierowców. Nie zabrakło też przekazywanych wzajemnie świątecznych życzeń.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: EWATreść komentarza: Bardzo dziwna sprawa z tym brakiem projektu rewitalizacji...Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:25Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Mieszkanka AndersaTreść komentarza: Zapraszam na os Zachód na ulicę Andersa,koła w samochodzie można pourywać.Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:06Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: mikiTreść komentarza: na Kochanowskiego z Włodawskiej ciężko skręcić bez zaliczenia dziury a jest ich tam kilkanaścieData dodania komentarza: 10.08.2022, 19:43Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: Romek.Treść komentarza: ULICA TADEUSZA REYTANA I MOŚCICKIEGO W CHEŁMIE JEST MOCNO ZNISZCZONA SĄ DZIURY I KOLEINY !Data dodania komentarza: 10.08.2022, 18:57Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: ehTreść komentarza: A te dzieci na placu budowy też zatrudnione? Widać jak miasto oszczędza... a tak na poważnie, tam były matki i robotnicy, nikt nie zauważył że chłopak wbiegł?Data dodania komentarza: 10.08.2022, 17:21Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama