Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 00:49
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Chełm: Jabłko czy cytryna? Nietypowa akcja policjantów

Nietypowy policyjny patrol mogli spotkać w piątek (17 grudnia) kierowcy przejeżdżający przez miejscowość Staw w gminie Chełm. Policjanci z chełmskiej drogówki w asyście uczniów z miejscowej szkoły, kontrolowali prędkość kierujących. Ci, którzy jechali bezpieczne otrzymywali w nagrodę jabłko. Z kolei naruszający przepisy drogowe otrzymywali do zjedzenia cytrynę. Celem tego typu działań jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo w okolicach szkół.
Chełm: Jabłko czy cytryna? Nietypowa akcja policjantów

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego chełmskiej komendy wspólnie z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Stawie przeprowadzili w piątek akcję pod nazwą „Jabłko czy cytryna”. Jej celem było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo w ruchu drogowym w okolicy szkoły w ramach profilaktycznego programu „Bezpieczna droga do szkoły”.

- Funkcjonariusz mierzył prędkość, z jaką poruszają się kierujący, a uczniowie oczekiwali z przygotowanymi owocami. Tym razem obyło się bez mandatów. Kierujący, których zachowanie nie budziło wątpliwości otrzymywali od dzieci w nagrodę jabłko. Z kolei ci, którzy dopuścili się drobnych przewinień otrzymywali do zjedzenia cytrynę - mówi Ewa Czyż, rzecznik chełmskich policjantów.

Akcja z udziałem uczniów powodował uśmiech na twarzach kierowców. Nie zabrakło też przekazywanych wzajemnie świątecznych życzeń.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama