Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Chełm: Szukają poparcia dla ronda Mikusa

Miasto odrzuciło inicjatywę obywatelską w sprawie nadania rondu u zbiegu ulic Wojsławickiej, 3 Maja i Mościckiego nazwy im. Bogusława Mikusa. Inicjatorzy tej akcji nie poddają się i zapewniają, że podpisy będą zbierać do skutku.
Chełm: Szukają poparcia dla ronda Mikusa

Komitet inicjatywy obywatelskiej złożył do miasta projekt uchwały, pod którym podpisało się 345 osób. Wymóg formalny to minimum 300 podpisów. Dokumenty zostały złożone we wrześniu. Niestety, projekt uchwały nie będzie procedowany.

- Otrzymaliśmy informację z urzędu, że nasz wniosek został odrzucony z przyczyn formalnych - informuje Joanna Bielecka. - Urzędnicy zakwestionowali aż 81 podpisów. Powody były różne. Wykreślone zostały podpisy osób, które już nie żyją, chociaż wszyscy wiemy, że jest pandemia i to mogło się w międzyczasie zdarzyć. Uważam, że taki podpis nadal powinien być ważny. Ponadto wytknięto, że ktoś np. nie wpisał dokładnie numeru mieszkania itp.

Wszystkie dokumenty zostały komitetowi zwrócone. Jak zapewnia Bielecka, inicjatorzy przedsięwzięcia nie zamierzają odpuścić.

- Dozbieramy tyle podpisów, ile będzie trzeba - zapewnia. - Będziemy składać ten projekt do skutku. Bogusław Mikus to zasłużony chełmianin, warto go uhonorować w ten sposób. Jeżeli ktoś chciałby poprzeć naszą inicjatywę, zapraszamy do kontaktu. Zbiórka podpisów ponownie ruszyła.

Komitet inicjatywy obywatelskiej powołany został 3 grudnia 2020 roku. W jego skład weszli ludzie związani ze stowarzyszeniem Nasz Chełm i Bogusławem Mikusem: Teresa Lackowska, Barbara Szubert, Joanna Bielecka, Mariusz Wieliczko Ryszard Szymański. Chcą, aby Mikus patronował nowo wybudowanemu rondu u zbiegu ulic Wojsławickiej, 3 Maja i Mościckiego.

Zmarły we wrześniu ubiegłego roku Bogusław Mikus to legenda chełmskiej Solidarności. Dla członków stowarzyszenia, co podkreślają, to także kolega i mentor. Zawsze był też chełmskim patriotą. Zabierał głos w najważniejszych dla Chełma sprawach. Potrafił wznieść się ponad własne przekonania polityczne. 

- Wspólnie podejmowaliśmy działania służące budowie społeczeństwa obywatelskiego. Szczególnie zapamiętana winna zostać forsowana przez Bogusława Mikusa w roku 2015 idea zmian w Statucie Miasta Chełm. Chodziło o wprowadzenie ułatwień dla mieszkańców w zgłaszaniu obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej - przypomina Bielecka.

Siedziba Stowarzyszenia Inicjatywa Obywatelska „Nasz Chełm” znajduje się przy al. Żołnierzy I AWP 3. Każdy, kto chciałby podpisać się pod projektem uchwały, może tam się zgłosić.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama