Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 00:14
Reklama Reklama formy Pomix

Chełm: Eklektyczna płyta Eclecticów

"Opowieści z kraju nad Wisłą" to tytuł debiutanckiej płyty chełmskiego zespołu Eclectic Music. Składa się na nią dziewięć piosenek. Materiał powstał w studiu Squat. Wkrótce koncert promujący wydawnictwo.
Chełm: Eklektyczna płyta Eclecticów

Tytuł płyty nawiązuje do jednego z utworów zespołu: "Ballada o kraju nad Wisłą". 

- Piosenka ta dotyka spraw istotnych dla każdego z nas. Opowiada o podziałach zaistniałych w naszym społeczeństwie - tłumaczy autor tekstu Artur Szokaluk. - Ale tak naprawdę każda nasza piosenka to jakaś historia z otaczającej nas rzeczywistości.

Materiał, który znalazł się na krążku, to dwa lata pracy zespołu. Samo nagranie w studiu trwało ok. 2 miesięcy. Na setlistę składają się piosenki dobrze znane chełmskiej publiczności z koncertów Eclecticów, ale i też muzyczne niespodzianki. Okładkę zaprojektowała chełmska artystka Justyna Malicka-Sławińska. Płyta, jak mówią o niej muzycy, jest bardzo eklektyczna. Różnorodność to cecha charakterystyczna tej formacji. Na pewno dla wielu fanów będzie miłym zaskoczeniem.

- Najwięcej kłopotu sprawiło mi nagranie "Ballady o kraju nad Wisłą", gdzie partia banjo jest naprawdę skomplikowana. Było najtrudniej, ale i w miarę najsprawniej, bo bardzo się zmobilizowałem, aby wszystko dobrze wypadło - zdradza Szokaluk.

- Najbardziej utkwiło w mojej pamięci nagrywanie solówki do Corpo Global, którą zmieniałem trzy razy - dodaje z kolei Sebastian Bardzał. 

Płyta została wydana dzięki m.in. wsparciu finansowemu z Narodowego Instytutu Wolności oraz pomocy stowarzyszeń Czajnia i Szansa.

- Stowarzyszenia pomogły nam w napisaniu projektu - wyjaśnia Jaromir Wójcik. - Połowa kosztów wydawniczych pochodzi od zespołu, pieniądze odkładaliśmy od dłuższego czasu.

- W związku z wymogami projektu, na płycie znalazły się dwie piosenki z tekstami polskich poetów: Marii Konopnickiej i Bolesława Leśmiana - dodaje Emilka Orłowska.

Zespół EM łączy w swoich piosenkach różne gatunki muzyczne takie jak folk, blues, rock czy nawet country. W kapeli grają: Artur Szokaluk (banjo, śpiew, gitara) Sebastian Bardzał (gitara, śpiew), Emilka Orłowska (skrzypce), Jaromir Wójcik (perkusja) i Marcin Kamiński (bass). Zespół planuje koncert promujący płytę. O szczegółach wydarzenia będziemy informować.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama