Oświetlona droga w lesie. Takie rzeczy tylko w gminie Chełm. W tym roku w wielu miejscowościach tej gminy ustawiono nowe lampy LED-owe - m.in. w Parypsach, Ochoży Kolonii oraz na ulicy Topazowej w Żółtańcach i na Spokojnej w Pokrówce. Całe zadanie kosztowało 1 milion 280 tys. zł. Inwestycja miała dofinansowanie z RPO Województwa Lubelskiego w wysokości 85 proc.
Stańkowa to jednak nie dotyczy. Tam za ponad 105 tys. zł z budżetu gminy wykonano nowe oświetlenie elektryczne. Lampy stoją nie tylko przy głównej drodze, ale też w lesie. Jak argumentują urzędnicy, dużo ludzi z tej drogi przez las korzysta. Wielu mieszkańców gminy tamtędy spaceruje i jeździ samochodem. Lampy więc miały sens.
- Tę część drogi biegnącej przez las planujemy wybudować w porozumieniu z nadleśnictwem. Korzystają z niej kierowcy jeżdżący w kierunku Wólki Czułczyckiej. Stanęły tam lampy, bo to jest miejsce spacerowe, bardzo atrakcyjne dla turystów - wyjaśnia wójt gminy Chełm Wiesław Kociuba.






![Nie przegap [5-7 grudnia]: Mikołajki, wystawy, koncerty, konkursy](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-nie-przegap-5-7-grudnia-mikolajki-wystawy-koncerty-konkursy-1764940108.jpg)


![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [30-11-2025] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-23-11-2025-1764493411.jpg)








Napisz komentarz
Komentarze