Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 14:50
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Resort edukacji publikuje dane o funkcjonowaniu szkół. "Nauczanie zdalne w ostatniej kolejności"

Zakażeń koronawirusem przybywa z każdym dniem, jednak według zapewnień ministra zdrowia Adama Niedzielskiego rząd nie planuje wprowadzenia zdalnej nauki na skalę krajową. Jak wygląda sytuacja w placówkach oświatowych obecnie? Ministerstwo edukacji i nauki opublikowało aktualne dane.
Resort edukacji publikuje dane o funkcjonowaniu szkół. "Nauczanie zdalne w ostatniej kolejności"
Autor: iStock

Nie planujemy zamknięcia szkół

Nie ma takiego planu, szkoły pozostaną otwarte. Oczywiście, w razie konieczności, pojedyncze placówki będą czasowo przechodziły na nauczanie zdalne, inne na hybrydowe, ale co do zasady – dzieci będą uczyły się stacjonarnie – zapewniał w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski dodając, że kluczowe decyzje dotyczące ewentualnych restrykcji rząd będzie podejmował na bieżąco, analizując każdorazowo aktualne statystyki zachorowań.

Ministerstwo edukacji i nauki opublikowało na Twitterze najnowsze statystyki, które pokazują, że w najlepszej sytuacji pozostają przedszkola. 15 292 (99,1 proc.) z nich funkcjonuje w pełni, bez żadnych ograniczeń. Na obszarze całej Polski tylko 11 placówek prowadzi zajęcia zdalnie, 132 zaś wprowadziły tryb mieszany.

Nieco więcej zdalnych zajęć dotyczy szkół ponadpodstawowych. 7 462 (95,5 proc.) z nich pozostaje przy nauce stacjonarnej. Uczniowie 13 placówek w całej Polsce uczestniczą w zajęciach we własnych domach. Z kolei dyrektorowie 337 z nich zdecydowali się na wprowadzenie hybrydowej formy nauki.

Ostatnia grupa dotyczy szkół podstawowych. 13 624 placówki (94,7 proc.) prowadzi zajęcia na miejscu. 16 wprowadziło zdalny tryb nauczania, z kolei uczniowie 748 z nich uczęszczają na zajęcia naprzemiennie.

Szef MEiN o nauce zdalnej

Minister edukacji był we wtorek gościem „Polskiego Radia 24”. Pytany o edukację zdalną odpowiedział, że wyłączenie dzieci i młodzieży z zajęć stacjonarnych byłoby dla nich szkodliwe. Jeśli coś takiego byłoby brane pod uwagę, to pewnie w ostatniej kolejności. Na razie nie przewidujemy takich decyzji i kontynuujemy naukę stacjonarną – potwierdził szef MEiN wcześniejsze zapewnienia Adama Niedzielskiego.  


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Miasto Chełm - pomyślcie o parkomatach w centrum i np. przy rynku na Popiełuszki bo to jest masakra. Od urzędu nie idzie nigdzie zaparkować w promieniu przynajmniej 1 kilometra.Data dodania komentarza: 05.10.2022, 13:17Źródło komentarza: Chełm. Uwaga! Straż miejska zakłada blokady!Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Szkoda ze żabki nie stosują się do tego zakazu i nikt ich nie kontroluje czy napewno właściciel sprzedaje w śwtętaData dodania komentarza: 05.10.2022, 07:56Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitalu
Reklama
Reklama