Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 sierpnia 2022 07:44
Reklama Baner reklamowy salonu podróży travelplanet.pl w Chełmie

Przejścia dalej od ronda?

Przejścia dla pieszych zaraz za zjazdem z ronda to bolączka polskich dróg. Takich groźnych rozwiązań nie brakuje również w Chełmie, m.in. przy rondzie ZWiN czy Jana Pawła II. Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad przepisami, które "odsuną" pasy, zwiększając bezpieczeństwo kierowców i pieszych.
Przejścia dalej od ronda?

Problem ten jest znany każdemu, kto jeździ samochodem czy motocyklem. Kierowca skupia się na zjeździe z ronda i często musi nagle hamować, ponieważ na przejście nagle wchodzi pieszy. To z kolei przekłada się na korki, bo do hamowania zmuszeni są tym samym jadący z tyłu. Kwestię te nagłośnił poseł PiS Artur Szałabawka, składając interpelację do Ministerstwa Infrastruktury.

Polityk chce, aby przejścia odsunąć od zjazdów z ronda na tyle, aby kierowcy mieli dłuższy czas na reakcję i nie tracili koncentracji, kiedy na pasach znajdzie się przechodzień. Odpowiedzi doczekał się szybko. Jak się okazuje, resort pracuje nad wytycznymi, które mają dokładnie regulować projektowanie skrzyżowań drogowych. Według planowanych przepisów, przejście dla pieszych będzie mogło zostać ulokowane co najmniej 5 metrów za skrzyżowaniem. 

Rozwiązanie to będzie miało jednak pewien minus, a mianowicie taki, że będzie wydane w formie zalecenia. Krótko mówiąc, zarządca dróg nie musi brać pod uwagę tych wskazówek...

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
miki 22.10.2021 15:12
zobaczcie jak ciemno jest wokół ronda przy "kamenie" - te świecące ch... wie co na środku wyspy sprawia, że nic nie widać na pasach. A te lampy koniecznie trzeba wymienić zanim dojdzie do tragedii

ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
Reklama
Reklama
Reklama