Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama Stachniuk Optyk

Chełm: Zbieramy słoiki dla schroniska

Ogłaszamy zbiórkę przetworów. Ma je niemal każdy. Przekazanie choć kilku słoików z pysznościami to niewielki wydatek, a pomoc ogromna. Można także podzielić się warzywami z ogródka, czy zwyczajnie pójść do sklepu i kupić coś od siebie. Wszystkie dary trafią do schroniska dla bezdomnych im. św. Brata Alberta.
Chełm: Zbieramy słoiki dla schroniska

Gdy nie było pandemii, zbiórki żywności organizowane były m.in. w sklepach sieciowych. Mieszkańcy pełnili dyżury przy wózkach w sklepach, rozdawali ulotki. Niestety, obecnie jest to niemożliwe. To z kolei oznacza, że jedzenia w placówce jest zdecydowanie mniej, a do wykarmienia całkiem sporo osób.

- Mamy już 57 mieszkańców na 50 miejsc. Tak jest praktycznie co roku, kiedy zbliża się zima. Jednak staramy się nie zostawiać nikogo w potrzebie, zwłaszcza w tym trudnym jesienno-zimowym okresie. Dlatego każda pomoc jest dla nas bardzo ważna i potrzebna - mówi Agnieszka Panasiuk, kierownik chełmskiego schroniska im. św. Brata Alberta.

Jak pomóc schronisku przetrwać zimę? Wystarczy przekazać produkty żywnościowe. Mogą to być makarony, kasze, różnego rodzaju konserwy, mąki, sosy, czyli wszystko to, co można przechowywać przez jakiś czas. Mile widziane są przetwory, na pewno każdy znajdzie małe co nieco w swojej spiżarce. Schronisko im. św. Brata Alberta mieści się przy ul. Wołyńskiej 69. Produkty można przywieźć bezpośrednio tam, zostawić przy furtce i zadzwonić pod nr tel. 82 563 01 12. Na pewno osoby wyznaczone zabiorą przywiezioną przez nas żywność. Produkty można przynosić też do naszej redakcji.

Schronisko im. św. Brata Alberta daje dach nad głową bezdomnym, ale także miejsce, gdzie specjaliści pomagają wychodzić z bezdomności i na nowo przygotowują podopiecznych do samodzielnego życia. To również placówka, która pomaga walczyć z nałogiem. W schronisku wszyscy muszą być trzeźwi.

Do udziału w akcji pomocowej zachęcamy placówki oświatowe, ale także organizacje pozarządowe. W ubiegłoroczną zbiórkę pięknie zaangażowali się harcerze ZHP oraz Stowarzyszenie Lejdis&Dżentelmen i Stowarzyszenie 25+ Nasza Przyszłość.

Czytaj także: Nie wiedział, że ciągnie psa za autem


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamafive kursy wakacyjne
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
KOMENTARZE
Autor komentarza: MieszkańcyTreść komentarza: Proszę zainteresować się z sytuacją, jaka panuje w miejscowości Sielec - czyli z budowlanym bublem. Obecnie trwają prace nad przebudową drogi, która przez wiele lat była zaniedbana przez starostwo. I pomimo, że będzie położona nowa nawierzchnia, będzię wykonane porzerzenie, które niby będzie imitować chodnik lub ścieżkę rowerową (co przy ogromnym ruchu w tej miejscowości niewpłynie w 100% na porawę bezpieczeństwa), nie obejdzie się oczywiście bez bubli. Otóż w planach nie przewidziano wykonania rowów oraz przepustów. Część działek zabudowanych oraz pól jest o wiele wyżej niż droga, co jak już widzieliśmy w przeszłości powodowało zalanie i zamulenie błotem drogi, jak również niektórych gospodarstw. Jest niewyobrażalne, że w obecnych czasach projektując drogę za "grube miliony" nie uwzględnia się takich rzeczy. A na facebooku gminy p. wójt chwali się, jak to z jej inicjatywy zorganizowano spotkanie z przedstawicielami starostwa w celu porozumienia. Szkoda że na etapie projektowania (za co odpowiada gmina), nie zorganizowano zebrania, nie porozmawiano z mieszkańcami, aby weliminować takie niespodzianki. Teraz trwa przerzucanie odpowiedzialności za tę sytuację. Starostwo zasłania się brakiem miejsca w pasie drogowym, a wystarczyło uporządkować przed budową kwestię wielu ogrodzeń, które są postawione w pasie drogowym. W miejscowości Kasiłan jakoś nie było problemu z wstawianiem przepustów pod wjazdami. Kolejnym bublem jest niewykonanie poszerzenia drogi od skrzyżowania w Sielcu do kolejnego skrzyżowania w Kumowie. Jak mają się poruszać piesi?Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:23Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płotyAutor komentarza: TomekTreść komentarza: Tak, myśli. To jedyny rodzaj elektrowni, który najeźdźca będzie musiał oszczędzić. Elektrownie konwencjonalne są nagminnie ostrzeliwane i niszczone.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 07:03Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nasAutor komentarza: MixalisTreść komentarza: Nie rozumiem podatku za psa to tak jakby zrobić podatek od posiadania rybek lub innych zwierząt. To jest czyste łojenie obywatela. Żeby to było np. podatek od psa ale kupy psie zbierają służby porządkowe o 4 rano z trawników. Ja sprzątam po swoim psie, ja go karmię, ja go szkole państwo mi nie dokłada to co to za podatek? Dobrze, że nie wszystkie gminy okradają ludzi.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 04:22Źródło komentarza: Podatek od psów już jest. Teraz ich właścicieli czeka kolejny obowiązek. Sprawdź jakiAutor komentarza: łaskawcyTreść komentarza: Łaski nie robią, to ich obowiązek!Data dodania komentarza: 16.05.2024, 23:17Źródło komentarza: Chełm. Miasto chce być otwarte na potrzebującychAutor komentarza: GniewnyTreść komentarza: A bo lepio te drogi i co raz zatrzymujo.Data dodania komentarza: 16.05.2024, 15:41Źródło komentarza: Gm. Siedliszcze. W Chojnie dwa auta osobowe zderzyły się z ciężarówką
Reklama
Reklama
Reklama