Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 05:48
Reklama

Chełm: Zbyszko nagrodzony Złotym Parasolem

Brawa dla chełmskiej organizacji pozarządowej! Stowarzyszenie Osób z Niepełnosprawnością i Ich Przyjaciół "Zbyszko" zostało nagrodzone Złotym Parasolem 2021 - nagrodą przyznawaną za szczególne zasługi na rzecz Związku Stowarzyszeń Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych.
Chełm: Zbyszko nagrodzony Złotym Parasolem

Złoty Parasol NGO to nagroda wręczana w kilku kategoriach. Za zaangażowanie w rozwój Związku Stowarzyszeń Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych wyróżnienie odebrało Stowarzyszenie dla Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta. Z kolei Stowarzyszenie Osób z Niepełnosprawnością i Ich Przyjaciół „Zbyszko” wyróżniono za szczególny wkład w rozwój związku. Przyjacielem ZSFLOP został Waldemar Weihs, natomiast za najlepszą inicjatywę w 2020 roku wyróżniono Bychawskie Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych.

- Bardzo cieszymy się z tej nagrody. Jest ona dla nas dowodem na to, że nasze stowarzyszenie jest dostrzegane, że robimy ważne rzeczy i działamy prężnie, choć nie tak dawno niektórzy wieszczyli nam rychły koniec działalności - mówi prezes stowarzyszenia "Zbyszko" Jacek Bobruś. - Nagroda mobilizuje nas do dalszych działań na rzecz społeczności lokalnej.

Stowarzyszenie Osób z Niepełnosprawnością i Ich Przyjaciół "Zbyszko" działa w Chełmie od 2013 roku. Jednym z ciekawszych projektów realizowanych w ostatnim czasie była Akademia Teatralna ze Zbyszkiem. Powstał m.in. spektakl, w którym wystąpiły osoby z niepełnosprawnością. Członkowie stowarzyszenia "Zbyszko" włączają się w różnego rodzaju akcje pomocowe, zaangażowali się m.in. w "Wigilijny posiłek dla seniora" wraz z Hufcem ZHP Chełm, brali udział w kiermaszach świątecznych, pomagali podopiecznym w czasie pandemii, organizując im i dowożąc bezpłatne posiłki. Dzięki tej akcji pomagali też lokalnym restauratorom. Przy stowarzyszeniu funkcjonują trzy grupy artystyczne: teatralna, rękodzielnicza i śpiewacza, w których osoby niepełnosprawne mogą się integrować, wspólnie spędzać czas i twórczo się rozwijać.

Wiceprezesem organizacji jest Małgorzata Bielecka, sekretarzem Urszula Matuszewska, skarbnikiem Roman Koniuszewski, a członkiem zarządu Kazimiera Wasyńczuk.

VIII Lubelskie Forum NGO 2021, w ramach Lubelskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych, zgromadziło przedstawicieli lokalnych fundacji i stowarzyszeń z całego województwa. Dyskutowali oni o aktualnej sytuacji organizacji pozarządowych. W pierwszym dniu poruszono m.in. kwestie związane z nowymi rządowymi programami finansowania działalności organizacji pozarządowych, potrzebami i problemami NGO związanymi z pandemią COVID -19 oraz rolą Centrum Usług Społecznych (CUS) w kontekście szansy na zrównoważony rozwój podmiotów ekonomii społecznej (PES) i sektora obywatelskiego.

Dzień zakończyła uroczysta gala, podczas której wręczono nagrody Marszałka Województwa Lubelskiego, Nagrody Trzeciego Sektora przyznawane przez Radę Działalności Pożytku Publicznego Województwa Lubelskiego oraz nagrody Złoty Parasol NGO, przyznane przez Związek Stowarzyszeń Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych – organizację „parasolową” w województwie lubelskim. Dzień drugi miał charakter praktyczny. Zorganizowano osiem różnorodnych warsztatów tematycznych ściśle związanych z działalnością pozarządową, które poprowadzili doświadczeni trenerzy i praktycy.

Teraz czytane: Autobusem bez biletu tylko po mieście

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
niepoełnosprawny 29.09.2021 09:52
Dlaczego w Stowarzyszeniu nie ma jego założyciela: Ryszarda Stawiarskiego ?

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama