Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gm. Sawin: Myślał, że pomaga koledze, a stracił pieniądze

23-latek padł ofiarą oszustwa internetowego, kiedy osoba podszywająca się pod jego kolegę poprosiła o opłacenie transakcji. W tym celu wygenerował kod BLIK do płatności internetowej na kwotę 600 złotych, który przekazał "znajomemu". Jak się później okazało, ktoś włamał się na jego konto i rozsyłał fałszywe wiadomości.
Gm. Sawin: Myślał, że pomaga koledze, a stracił pieniądze

We wtorek (29 czerwca) dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o oszustwie internetowym metodą na BLIK.

- O fakcie tym poinformował 23-letni mieszkaniec gminy Sawin, który stracił 600 złotych. Z relacji zgłaszającego wynika, że na portalu społecznościowym otrzymał od kolegi wiadomość z prośbą o opłacenie transakcji. Będąc pewnym, że faktycznie pomaga właśnie tej osobie wygenerował na swoim koncie bankowym kod i wysłał go. Kiedy jednak kolega nie potwierdził otrzymania pieniędzy, zadzwonił do niego chcąc to wyjaśnić. Wtedy okazało się, że jego konto społecznościowe zostało przejęte przez nieznaną osobę, która rozsyłała fałszywe wiadomości - mówi Ewa Czyż, rzecznik KMP w Chełmie.

Policja apeluje o ostrożność w przypadku otrzymania tego typu wiadomości.

- Zanim zdecydujemy się na przekazanie pieniędzy skontaktujmy się z tą osobą, aby sprawdzić czy faktycznie potrzebuje naszej pomocy.

Czytaj także: Czy szczepienia pozwolą na powrót do pracy zdalnej?

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama