Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 15:00
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Czas ucywilizować Niwę

LGD Promenada S12 buduje sieć punktów aktywnego wypoczynku i rekreacji. Projekt obejmuje również małą infrastrukturę turystyczną i rekreacyjną w Sawinie nad zalewem Niwa. Jeśli się uda, będzie tam trochę mniej dziko.
Czas ucywilizować Niwę

W ramach projektu wybudowane zostaną dwie altany rekreacyjne. Powstanie też grill betonowy i dwa paleniska. Będą cztery stojaki na rowery. Żeby było gdzie usiąść, stanie 10 ławek półokrągłych, a przy nich 8 stołów. Nie zapomniano nawet o koszach na śmieci. Plac będzie miał podłoże z kostki brukowej. Wartość inwestycji w gminie Sawin to 101 tys. zł, a całkowity koszt projektu to ponad 500 tys. zł. Termin realizacji upływa z końcem października tego roku. Najpierw jednak LGD musi wyłonić wykonawcę.

- Umowa nie została jeszcze podpisana. Jest to projekt współpracy, w skład którego wchodzą nie tylko gminy z terenu działania LGD Promenada S12, ale też wszystkie inne LGD z terenu województwa lubelskiego. Żeby ruszył, wszystkie LGD muszą wyłonić wykonawcę na terenie swojego działania - mówi Agnieszka Dąbrowska, członek zarządu LGD Promenada S12 i radna powiatu chełmskiego.

LGD Promenada S12 zamieściła już zapytanie ofertowe w celu wyłonienia wykonawcy. Wpłynęła tylko jedna oferta i w dodatku niespełniająca wymogów. Ponadto jej cena przewyższa kwotę przeznaczoną na ten cel.

- Ogłosimy ponowne zamówienie. Dopóki jednak inne LGD nie wyłonią swoich wykonawców, projekt nie ruszy - zastrzega Dąbrowska. - Jeżeli by się zdarzyło, że nie będziemy mogli wykonać tego w tym roku, możliwa jest zmiana warunków umowy w urzędzie marszałkowskim i przesunięcie terminu. Wierzymy jednak, że uda nam się wyłonić wykonawcę i wszystko zostanie wykonane w terminie - dodaje.

Inwestycja jest realizowana przy współpracy z gminą Sawin, która wykonała projekt nowej infrastruktury nad zalewem Niwa.

Teraz czytane: Teleporady pod lupą NFZ - będą kary finansowe?

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Pierre Dolnięty 20.06.2021 18:02
A ten potworny smród z tego bagniska obok da się też ucywilizować?

KOMENTARZE
Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Miasto Chełm - pomyślcie o parkomatach w centrum i np. przy rynku na Popiełuszki bo to jest masakra. Od urzędu nie idzie nigdzie zaparkować w promieniu przynajmniej 1 kilometra.Data dodania komentarza: 05.10.2022, 13:17Źródło komentarza: Chełm. Uwaga! Straż miejska zakłada blokady!Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Szkoda ze żabki nie stosują się do tego zakazu i nikt ich nie kontroluje czy napewno właściciel sprzedaje w śwtętaData dodania komentarza: 05.10.2022, 07:56Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitalu
Reklama
Reklama