Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 13:13
Reklama Reklama firmy Pomix

Krasnostawski koncert Celińskiej i Cugowskiego

W najbliższą niedzielę szykuje się artystyczna uczta dla miłośników dorocznych koncertów Gloria Vitae. Już po raz trzydziesty w kościele św. Franciszka Ksawerego wystąpią wspaniali artyści. Obchodzące perłowy jubileusz wydarzenie uświetnią występami Stanisława Celińska z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko, duet Krzysztof Cugowski i Tomasz Kałwak, Krzysztof Ścierański, Trio Beethovenowskie oraz Witold Kopeć.
Krasnostawski koncert Celińskiej i Cugowskiego
Autor: Fot. Gloria Vitae

Przez trzy dekady piękne wnętrze kościoła pod wezwaniem św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie stanowiło zjawiskowy anturaż dla wspaniałych koncertów. Początkowo w latach 1992-2006 były organizowane przez Krasnostawski Dom Kultury. Od 2007 roku są pod egidą Stowarzyszenia Gloria Vitae. Wydarzenia te, zwyczajowo organizowane każdego roku pod koniec maja, od początku stanowiły nie lada gratkę dla wielbicieli sztuki.

Głównym celem dotychczasowych koncertów było kształtowanie gustu muzycznego i kreowanie dobrych praktyk w obcowaniu z kulturą wysoką. Mieszkańcy mieli okazje oglądania i słuchania największych artystów polskiej sceny muzycznej i teatralnej. Organizatorom od początku przyświecała idea zapewnienia publiczności doświadczenia całej gamy uczuć i emocji oraz szczególnego przeżywania wartości duchowych.

- Tegoroczne wydarzenie pn. „Od początku do… Muzyka. Słowo” będzie wspomnieniem wszystkich poprzednich edycji koncertów. Pragniemy przypomnieć prezentowane wcześniej gatunki muzyczne, jak również tematykę nawiązującą do uniwersalnych wartości takich jak: miłość, wolność, solidarność - mówi Andrzej Leńczuk, pomysłodawca koncertów i członek Stowarzyszenia Gloria Vitae.

Wydarzenie odbędzie się 30 maja w kościele św. Franciszka Ksawerego Krasnymstawie. Z powodu pandemii liczba osób w najstarszej krasnostawskiej świątyni będzie ograniczona. Z tego względu organizatorzy zdecydowali się na transmisję online. Na placu kościelnym ustawiony będzie również telebim dla pozostałej publiczności. Początek o godz. 18. Link do transmisji online można znaleźć na stronie stowarzyszenia Gloria Vitae.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Szkoda ze żabki nie stosują się do tego zakazu i nikt ich nie kontroluje czy napewno właściciel sprzedaje w śwtętaData dodania komentarza: 05.10.2022, 07:56Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS Olsztyn
Reklama
Reklama