Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nie 30 a 60 dni na rejestrację pojazdu

Wygląda na to, że niebawem ponownie zostanie wydłużony termin na rejestrację pojazdów. Po licznych pretensjach kierowców, rząd postanowił przygotować projekt zmieniający tzw. uchwałę covidową. Powtórne przedłużenie czasu na dopełnienie formalności ma rozwiązać problemy, jakie powstają w wydziałach komunikacji w całej Polsce.
Nie 30 a 60 dni na rejestrację pojazdu

Termin wejścia w życie zmian nie jest jeszcze znany, ale z zapowiedzi rządu wynika, że ich szybkie wprowadzenie jest konieczne. Od dłuższego czasu domagali się ich kierowcy, skarżąc się na kolejki w wydziałach komunikacji, a także brak płynności w obsłudze, nawet po wcześniejszym umówieniu się. Powinno się to zmienić. Możliwe jest wydłużenie do 60 dni czasu na rejestrację nowego samochodu, przerejestrowanie pojazdu używanego kupionego w Polsce, a także tego sprowadzonego z zagranicy.

Jak sytuacja wygląda w Urzędzie Miasta Chełm?

- Od kilku miesięcy w naszym wydziale komunikacji obowiązuje telefoniczny system umawiania się na rejestrację pojazdów - mówi Damian Zieliński. - Mieszkańcy są zapisywani na konkretny dzień i godzinę (w odstępach co 10 minut). Odbiór dowodu następuje tego samego dnia. Ten system rozładował kolejki i mieszkańcy się do niego przyzwyczaili. Sprawy związane ze zbyciem i nabyciem pojazdu można zrealizować online za pośrednictwem platformy ePUAP.

Niektóre wydziały postawiły na internet i możliwa jest w nich rejestracja samochodu online. Żeby jednak to zrobić, wcześniej należy założyć konto na stronie Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, do czego potrzebujemy profilu zaufanego. Dodatkowe ułatwienia w rejestracji czekają kierowców od 4 czerwca. Łatwiej będzie zarejestrować samochód kupiony w salonie, ponieważ cały proces z tym związany będzie mógł uregulować dealer. Odpłatnie będzie mógł złożyć wniosek w imieniu nabywcy, pozwalając mu zaoszczędzić czas.

Niezmienne pozostają kary finansowe, które spóźnialscy kierowcy będą musieli zapłacić za niedopełnienie formalności z dokumentami. Jeśli nie zrobią tego w wyznaczonym czasie, zapłacą od 200 do nawet 1000 zł. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama