Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 18:28
Reklama

Mieszkańcy wykłócają się o odpady

Niektórzy przywożą do punktu odbioru odpadów wielkogabarytowych plastikowe kokpity z rozebranych aut, butelki po środkach chemicznych i żądają, by to wszystko od nich odebrano. - Nie możemy tego zrobić. Takich odpadów nikt potem od nas nie zabierze - tłumaczy wójt Dariusz Stocki.
Mieszkańcy wykłócają się o odpady

W ubiegłym tygodniu w Kamieniu zorganizowano zbiórkę odpadów wielkogabarytowych. Tym razem odbyła się na placu byłego Spółdzielczego Zakładu Usługowo-Produkcyjnego "Walmex" w Kamieniu, zaledwie 60 metrów od urzędu gminy. Cieszyła się ogromnym powodzeniem.

- Punkt ten jest blisko urzędu, więc często tam chodzę. Bywa bardzo ciężko, bo ludzie nie rozumieją, że czegoś nie możemy przyjąć, bo odbiorca tego nie weźmie - poinformował nas w ubiegły piątek wójt Stocki.

Jak mówi, nieraz słyszał przez to pod swoim adresem różne inwektywy. Najczęściej niezadowoleni są ci, którzy potrzebują wyrzucić połamane i zepsute części samochodowe. Sprzedali, co się dało, a co zrobić z resztą, nie wiedzą. To nie są odpady komunalne. Zazwyczaj za ich utylizację słono płacą warsztaty samochodowe.

- Mamy listy i wiemy, że elementy aut, których nie da się sprzedać i na złom wywieźć, przywożą co roku te same osoby. Chcą wyładować przyczepkę, ale nasi pracownicy pilnują porządku i nie pozwalają na to - mówi wójt.

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych trwała do ubiegłej soboty. Na placu byłego "Walmexu" można było zostawić np. stare meble, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, opony rowerowe i z samochodów osobowych. Odpady były przyjmowane wyłącznie od mieszkańców gminy, objętych systemem odbioru odpadów komunalnych.

- Odpady po środkach chemicznych zdaje się tam, gdzie zostały kupione. Sam jestem rolnikiem i nie mam z tym żadnych problemów - mówi wójt Stocki.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do BiałopolaAutor komentarza: ahchkoTreść komentarza: czemu nie dziwi, że Okuninka xDData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:05Źródło komentarza: Okuninka. Cztery kobiety pobiły się na dyskotece
Reklama
Reklama