Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 04:51
Reklama

Mieszkańcy wykłócają się o odpady

Niektórzy przywożą do punktu odbioru odpadów wielkogabarytowych plastikowe kokpity z rozebranych aut, butelki po środkach chemicznych i żądają, by to wszystko od nich odebrano. - Nie możemy tego zrobić. Takich odpadów nikt potem od nas nie zabierze - tłumaczy wójt Dariusz Stocki.
Mieszkańcy wykłócają się o odpady

W ubiegłym tygodniu w Kamieniu zorganizowano zbiórkę odpadów wielkogabarytowych. Tym razem odbyła się na placu byłego Spółdzielczego Zakładu Usługowo-Produkcyjnego "Walmex" w Kamieniu, zaledwie 60 metrów od urzędu gminy. Cieszyła się ogromnym powodzeniem.

- Punkt ten jest blisko urzędu, więc często tam chodzę. Bywa bardzo ciężko, bo ludzie nie rozumieją, że czegoś nie możemy przyjąć, bo odbiorca tego nie weźmie - poinformował nas w ubiegły piątek wójt Stocki.

Jak mówi, nieraz słyszał przez to pod swoim adresem różne inwektywy. Najczęściej niezadowoleni są ci, którzy potrzebują wyrzucić połamane i zepsute części samochodowe. Sprzedali, co się dało, a co zrobić z resztą, nie wiedzą. To nie są odpady komunalne. Zazwyczaj za ich utylizację słono płacą warsztaty samochodowe.

- Mamy listy i wiemy, że elementy aut, których nie da się sprzedać i na złom wywieźć, przywożą co roku te same osoby. Chcą wyładować przyczepkę, ale nasi pracownicy pilnują porządku i nie pozwalają na to - mówi wójt.

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych trwała do ubiegłej soboty. Na placu byłego "Walmexu" można było zostawić np. stare meble, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, opony rowerowe i z samochodów osobowych. Odpady były przyjmowane wyłącznie od mieszkańców gminy, objętych systemem odbioru odpadów komunalnych.

- Odpady po środkach chemicznych zdaje się tam, gdzie zostały kupione. Sam jestem rolnikiem i nie mam z tym żadnych problemów - mówi wójt Stocki.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama