Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 01:42
Reklama

Na poboczu azbestowe kwiatki

Na drodze z Depułtycz Królewskich do Rożdżałowa ktoś wysypał płyty eternitowe. - Można było pozbyć się ich bezpłatnie, ale komuś chciało się narażać zdrowie i je wywozić na drogę pod lasem! Jak długo będą "zdobić" krajobraz? - denerwuje się nasz Czytelnik.
Na poboczu azbestowe kwiatki

Azbest to mikroskopijne włókna krzemianowe. Były kiedyś dodawane jako zbrojenie rozproszone do cementu podczas produkcji płyt falistych, płytek, rur, otulin izolacyjnych. Jeśli dostaną się do ludzkiego układu oddechowego, wywołują przede wszystkim tak zwaną azbestozę objawiającą się dusznościami i uporczywym kaszlem. Azbest zwiększa ryzyko zachorowania na raka. Dopóki jednak znajduje się na dachu, nie szkodzi tak bardzo. Drażniący, rakotwórczy pył sypie się z płyt przede wszystkim w trakcie ich zdejmowania i przełamywania. Osoba bądź osoby, które wywiozły ten materiał do lasu, najbardziej zaszkodziły sobie. A mogły temu zapobiec, zgłaszając w swojej gminie chęć pozbycia się eternitowego dachu. W wyznaczonym czasie przyjeżdża specjalistyczna firma i zajmuje się wszystkim - zdejmuje i pakuje, a następnie wywozi płyty eternitowe. Niektórzy mogą nawet dostać dofinansowanie do nowego dachu.

- Urząd posiada informacje dotyczące dzikiego wysypiska azbestu w miejscowości Depułtycze Królewskie. Azbest zostanie uprzątnięty w bieżącym roku w ramach zadania „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Chełm w 2021 roku”, realizowanego przez Urząd Gminy Chełm - informuje Mirosław Mysiak, dyrektor wydziału rolnictwa, ochrony środowiska i obrony cywilnej.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
miejscowy 17.04.2021 13:20
Zapewne to nawiedzony przez szatana, bo polak i katolik nie zrobił by tego.

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama