Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 18:22
Reklama

Barierki zamiast progu

Nie można zamontować progów zwalniających przy Zespole Szkół w Sawinie. Wnioskowała o to rada rodziców za pośrednictwem radnej powiatowej Agnieszki Dąbrowskiej. Będą tam za to barierki, które uniemożliwią dzieciom przebieganie ulicy w dowolnym miejscu.
Barierki zamiast progu

Zdaniem rodziców, przy szkole w Sawinie jest niebezpiecznie. Jak napisała w swojej interpelacji Agnieszka Dąbrowska, niedaleko szkoły w ubiegłym roku został otwarty punkt małej gastronomii. Znajduje się po drugiej stronie ulicy. W czasie przerw uczniowie chodzą tam na zakupy. Zamiast skorzystać z przejścia dla pieszych, skracają sobie drogę, omijając pasy. Czasem zdarza się też, że jakaś piłka wypadnie na ulicę, komuś się śpieszy do domu i przebiegnie ulicę w niedozwolonym miejscu. Tymczasem ruch jest tam spory, a kierowcy nie zawsze zdejmują nogę z gazu i stosują się do ograniczeń.

- Było to bardzo widoczne w okresie, gdy starsze klasy uczyły się stacjonarnie. Pamiętam, że na tym odcinku drogi był kiedyś wypadek. Potrącony został mały chłopiec - mówi radna Dąbrowska. - Zamontowanie dwóch progów zwalniających pozwoli na ograniczenie prędkości, a tym samym poprawi bezpieczeństwo na tym odcinku - dodaje.

Interpelacja wpłynęła do chełmskiego starostwa, bo ulica biegnąca naprzeciwko szkoły jest powiatowa. W grudniu ub.r. zaplanowano powołanie komisji bezpieczeństwa, która opracuje zmianę organizacji ruchu. Po analizie przepisów okazało się, że wniosek nie jest możliwy do zrealizowania. W pobliżu znajdują się posterunek policji i remiza strażacka.

- Zgodnie z przepisami, na drogach wyjazdowych służb ratunkowych stosowanie progów zwalniających jest niedopuszczalne  - poinformował Dąbrowską Marek Bedliński, dyrektor wydziału infrastruktury w chełmskim starostwie.

Progów więc nie będzie, ale starostwo zaplanowało zainstalowanie w pobliżu szkoły ogrodzenia segmentowego, które oddzieli chodnik od jezdni. To powinno uniemożliwić, a przynajmniej trochę utrudnić przechodzenie przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Pojawią się tam też nowe, bardziej widoczne znaki ostrzegawcze. Zdaniem Dąbrowskiej, takie rozwiązanie również powinno spełnić swoją rolę i poprawi bezpieczeństwo przed szkołą.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do BiałopolaAutor komentarza: ahchkoTreść komentarza: czemu nie dziwi, że Okuninka xDData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:05Źródło komentarza: Okuninka. Cztery kobiety pobiły się na dyskotece
Reklama
Reklama