Wózki widłowe używane - coraz popularniejsze i chętniej kupowane!

  • 16.11.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Wózki widłowe używane - coraz popularniejsze i chętniej kupowane!
Wózki widłowe używane, wykorzystuje się w wielu branżach - logistyce, przemyśle, budownictwie. Dzięki tym pojazdom, praca polegająca na przenoszeniu, ładowaniu czy unoszeniu nieraz bardzo ciężkich towarów, stała się lżejsza i szybsza. Wózki widłowe są bardzo wydajne i wpływają na usprawnienie pracy oraz podnoszenie jej wydajności.


Szybki rozwój gospodarki, a w tym rosnąca liczba firm, przyczynia się do coraz częstszego wykorzystywania wózków widłowych, które automatyzują procesy logistyczne i przemysłowe. Obecnie firmy przykładają uwagę, nie tylko do wzrostu produkcji czy zwiększenia sprzedaży, ale także usprawnienia pracy w magazynach oraz rozwoju transportu wewnętrznego.

Wózki widłowe używane jako alternatywa

Wózki widłowe używane, to bardzo dobre rozwiązanie, kiedy chcemy powiększyć działalność i usprawnić pracę przedsiębiorstwa. To także idealny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy! Dlaczego? Ponieważ używane wózki widłowe wyróżniają się bardzo atrakcyjnymi cenami, nieraz kilkakrotnie niższymi od tych jakie zostały przypisane identycznym ale całkiem nowym modelom wózków.
Co więcej, nie musimy się martwić o ograniczenia, jeśli chodzi o rodzaje wózków widłowych, gdyż rynek ten jest bogaty w szeroką ofertę różnego typu pojazdów, a także wszelkiego rodzaju dodatkowego osprzętu.

Zależy Ci na kupnie porządnego używanego wózka widłowego? Jeśli tak, sprawdź ofertę tutaj!

Jaki wózek używany wybrać?

Odpowiedź na to pytanie jest zależna od profilu prowadzonej działalności lub zadań jakie ma spełniać zakupiony pojazd. Poniżej znajduje się krótka charakterystyka wózków widłowych.

jaki wózek używany wybrać

tabela jaki wózek używany wybrać

Po przeanalizowaniu powyższej tabeli, nie trudno zauważyć, iż inny rodzaj wózka wykorzystamy w branży budowlanej, a inny do pracy w małym sklepie. Analiza potrzeb i późniejsza decyzja o wyborze konkretnego wózka widłowego jest ważna, chociażby ze względu na bezpieczeństwo pracy. Dlaczego? Źle dobrany wózek widłowy, którego dopuszczalny maksymalny udźwig jest mniejszy, niż ciężar transportowanych towarów, może wywołać niepożądane konsekwencje w postaci wypadku, awarii czy nawet narażenia zdrowia pracowników. Niedostosowanie wózka widłowego odpowiednio do jego zadań, może wpływać na pogorszenie się efektywności pracy, ze względu na opóźnienia w dostawach, a co za tym idzie braku osiągnięcia wyznaczonego przez przedsiębiorstwo celu.

Jesteś zainteresowany zakupem wózka widłowego, a może chcesz porównać oferty i przekonać się, że warto zainwestować w używany wózek? Sprawdź to tutaj.


Na co zwracać uwagę przy zakupie używanego wózka widłowego?

W momencie kiedy decydujemy się na zakup wózka widłowego, należy zwrócić uwagę na kilka fundamentalnych elementów, jak:

  • Wiek wózka - wskazuje on na przydatność pojazdu do wykonywania określonych zadań w przedsiębiorstwie. Ważne jest, by mieć na uwadze, iż sprzęt rocznikowo młodszy może być w gorszym stanie, niż ten realnie starszy. Dlaczego? Ponieważ, w niektórych firmach wózki widłowe są wykorzystywane bez przerw, co odbija się negatywnie na ich stanie technicznym.
  • Liczba przepracowanych motogodzin - informacja ta, w połączeniu z wiekiem wózka pozwala kupującemu na oszacowanie warunków w jakich wózek był wykorzystywany. Przykładowo, jeżeli wózek widłowy jest dość nowy, a liczba motogodzin wskazuje, iż pojazd był eksploatowany 24 h/dobę, wówczas potencjalny kupujący powinien przemyśleć zakup i jeszcze raz sprawdzić wszystkie podstawowe części wózka.
  • Gwarancja - w renomowanych punktach sprzedaży używanych wózków widłowych, przy zakupie pojazdu kupujący otrzymuje gwarancję. Przykładowo tutaj, okres gwarancyjny obowiązuje nawet do 2 lat!
  • Dokumenty – osoba sprzedająca wózek widłowy, powinna przedstawić wszystkie dokumenty sprzedawanego wózka. Najważniejsze zaświadczenia dotyczą potwierdzenia z regularnego serwisowania sprzętu. Istotne dla kupującego jest także poświadczenie, przedstawiające ewentualne wymiany części, który były dokonywane w czasie użytkowania pojazdu.
  • Rejestracja wózka w UDT - bez względu na to czy inwestujemy w wózek używany czy nowy, należy sprawdzić czy wózek widłowy jest zarejestrowany w Urzędzie Dozoru Technicznego. Pojazd, który jest, był i będzie wykorzystywany w zakładzie pracy musi zostać wpisany do rejestru UDT.

na co zwracać uwagę przy zakupie używanego wózka

Podsumowanie

Używane wózki widłowe są atrakcyjną alternatywą dla nowych pojazdów, których wysokie ceny potrafią zaskoczyć. Aktualnie wiele firm, jak np. Toyota-Widłowe, oferuje szeroki wybór używanych wózków, które wyznaczają się nie tylko zadowalającą ceną, ale także odpowiednimi parametrami, czy wysoką jakością użytych materiałów do budowy konstrukcji pojazdu.
Mimo wszystko najtrudniejszy krok przed wyborem wózka widłowego, stanowi analiza przedsiębiorstwa oraz to - do jakich zadań wózek widłowy ma zostać wykorzystany. Należy mieć na uwadze, że przegląd oraz obserwacja swojej firmy są istotnymi czynnościami, a odpowiednio wykonane mogą wpłynąć pozytywnie na długotrwały rozwój firmy.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: