Czy warto kupić szwajcarski zegarek?

 • 30.10.2018, 12:00
 • Grupa Tipmedia
Czy warto kupić szwajcarski zegarek?
W czasach, w których noszone przez nas urządzenia bezbłędnie pokazują godzinę, zegarek stał się czymś więcej, niż tylko narzędziem do pomiaru czasu. Jest ozdobą, modnym dodatkiem mającym świadczyć o naszym prestiżu. Dlatego zegarki nadal cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Na rynku znajdziemy wiele ich typów i modeli. Jaki jednak będzie pasował do nas najlepiej?

Rodzaje zegarków

Wybór zegarka wcale nie należy do prostych zadań. Musimy dobrać go nie tylko pod kątem eleganckiego bądź praktycznego wyglądu, ale przede wszystkim ze względu na zawarty w nim mechanizm, który ma nam służyć przez lata. Napęd zegarka dzielimy na dwa typy: mechaniczny i kwarcowy. I chociaż mówi się, że to mechaniczne zegarki mają w sobie duszę, kwarcowy mechanizm pozwala nam na dłuższe użytkowanie nawet w trudnych warunkach. Jest on bardziej wytrzymały, odporny na wstrząsy.

Zegarki z mechanizmem kwarcowym

 • Są wytrzymałe, przez co będą idealnym wyborem dla osób, które noszą zegarki na co dzień.

 • To nowoczesne urządzenia, które nie wymagają wielkiego wysiłku w dbaniu o mechanizm.

 • Charakteryzują się wysoką dokładnością (odchylenie kilku sekund w skali miesiąca).

 • Są dużo bardziej lekkie od zegarków mechanicznych. Również cena naprawy jest dużo bardziej korzystna.

 • Tego typu zegarki wymagają od nas wymiany baterii.

Zegarki mechaniczne

 • Krótszy czas działania, wymagający od nas nakręcania (standardowo co 40-50 godzin).

 • Mają standardową dokładność, która bardzo często zależy od danego modelu. Najdokładniejszymi są oczywiście certyfikowane zegarki szwajcarskie.

 • To zegarki dla prawdziwych pasjonatów. Wymagają stałego dbania o skomplikowany mechanizm, wymiany smarów i olejów oraz ciągłego nakręcania.

 • Zegarki mechaniczne są symbolem wysokiej klasy.

Na co zwrócić uwagę kupując zegarek?

Przede wszystkim nie dajmy sobie zamydlić oczu niską ceną. Dobry zegarek powinien być kupiony w autoryzowanym sklepie lub u zegarmistrza - tylko wtedy mamy pewność, że dokonujemy dobrego wyboru. Powinniśmy także poradzić się specjalisty, zanim zdecydujemy się na zakup. Pomoże on nam zdecydować się nie tylko na konkretny mechanizm, ale także odpowiednią kopertę czy mocowanie do nadgarstka. Na zegarek musimy bowiem patrzeć całościowo. Ma on spełniać wszystkie nasze potrzeby. Przykładowo, jeśli uprawiacie sport i oczekujecie, że Wasz zegarek przetrwa wszystkie wstrząsy, powinniście zainwestować w mechanizm kwarcowy. Praktycznym umocowaniem będzie pasek, nie bransoleta, która nadaje się raczej na biznesowe wyjścia i jest mniej praktyczna.

A może zegarek szwajcarski?

Chyba każdy słyszał powiedzenie o perfekcyjnym działaniu jak w szwajcarskim zegarku. Nie jest to dalekie od prawdy. Chociaż szwajcarskie zegarki cieszyły się zainteresowaniem głównie przez niewielki rynek zbytu, bardzo szybko zauważono, że ich prawdziwą wartość stanowią doskonałe wykonanie oraz ogromna staranność, która została wypracowana przez lata pracy. Dzięki eksportowi za granic,ę szwajcarskie zegarki stały się najbardziej rozpoznawalnym symbolem Szwajcarii (na równi z czekoladą i serami). To synonim perfekcji, którą szwajcarscy specjaliści osiągają ciągłą pracą nad mechanizmami zegarków. Jeśli zatem mamy zdecydować się na zakup zegarka, powinien on charakteryzować się szwajcarską precyzją i perfekcyjnym wykonaniem.

Oferta zegarków szwajcarskich dostępna jest w sklepie Zegarmistrz.com, który działa na rynku już od 2 wieków!

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: