Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama baner reklamowy

Jubileusz chełmskiego liceum

70 lat temu na mapie chełmskiej oświaty pojawiło się II Liceum Ogólnokształcące. Społeczność szkoły świętowała ten piękny jubileusz w ubiegły piątek. W związku z sytuacją epidemiologiczną i zasadami reżimu sanitarnego wszyscy, którzy nie mogli uczestniczyć w uroczystości, mogli śledzić jej przebieg w internecie.
Jubileusz chełmskiego liceum

Po raz pierwszy dzwonek szkolny w II Liceum Ogólnokształcącym w Chełmie zabrzmiał 1 września 1950 r. Wówczas szkoła mieściła się w budynku przy ulicy Obłońskiej. W obecnej lokalizacji liceum funkcjonuje od roku 1954. W roku szkolnym 1973/1974 liceum nadano imię Manifestu Lipcowego i wręczono sztandar. W lutym 1990 r. uchwałą Rady Pedagogicznej zrezygnowano z tego imienia, a w 1996 r. po przeprowadzeniu wśród uczniów, nauczycieli i rodziców demokratycznych wyborów, szkole nadano imię gen. Gustawa Orlicz-Dreszera, wręczono sztandar, a 2 października - dzień urodzin generała - ogłoszono Dniem Patrona.

- Gen. Gustaw Orlicz-Dreszer był wielkim patriotą, osobą wszechstronnie wykształconą, człowiekiem o wielu pasjach, jednym z najbarwniejszych oficerów II Rzeczypospolitej. Chcemy, aby właśnie takimi cechami charakteryzowali się nasi uczniowie - zapewnił w swoim wystąpieniu Zbigniew Niderla, dyrektor szkoły. - Pragniemy wprowadzić naszych uczniów w świat wartości, wyposażyć w wiedzę, ale także umożliwić im realizację swoich pasji. Chcemy, aby nasi uczniowie byli barwni. To oni tworzą koloryt szkoły, wprowadzają energię do szkoły, to oni tę młodzieńczą energię przekazują nam nauczycielom. Przy nich młodniejemy. Młodzi ludzie nie mają wystarczającej rozwagi i często stawiają sobie nieosiągalne cele, a potem je … osiągają. Wierzę, że tak będą czynić nasi uczniowie.

Podczas piątkowych uroczystości odbyły się premiera filmu „Chełm Dreszera” oraz finał konkursu o patronie. Po ślubowaniu pierwszoklasistów zebrani obejrzeli część artystyczną zatytułowaną „Ja się Tej Polski co dzień uczyć muszę…”.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: abcdTreść komentarza: Złagodzenie prawa dla poszukiwaczy idzie w odstawkę, przez takich lizusów jak Pan Werus na pewno niewiele się zmieni. Dalej noście kwity i zabytki w zębach, żeby urzędasy czuli, że mają władzę i jej nie stracą.Data dodania komentarza: 07.05.2024, 22:36Źródło komentarza: Gm. Siennica Różana. Poszukiwacze z "Wolicy" odnaleźli bullę papieską!Autor komentarza: Wiesiek .Treść komentarza: Miasto Chełm powinno stosować w porze nocnej opryski na meszkę i komary !Data dodania komentarza: 07.05.2024, 14:17Źródło komentarza: Chełm. Komary i meszki opanowały miasto. Spacer może skończyć się szpitalemAutor komentarza: RyszardTreść komentarza: Gość myślał że wynajem zaczął się za darmoData dodania komentarza: 07.05.2024, 12:18Źródło komentarza: Chełm. Koszmarne wspomnienie po lokatorach...Autor komentarza: GabrysiaTreść komentarza: Albo gość mieszkać na kocią łapę ale tak to na Kredowej u Brata AlbertaData dodania komentarza: 07.05.2024, 11:57Źródło komentarza: Chełm. Koszmarne wspomnienie po lokatorach...Autor komentarza: Kamil Ślimak vel kamilŚ limaKTreść komentarza: Szkoda, że organizatorka tej szopki pod szkołą nie ma cywilnej odwagi podpisać się z imienia i nazwiska. Zamiast tego wkręca uczniów i absolwenta w tę jakby nie patrzeć szopkę. Szkoda również, że nie była taka chętna do organizowania podobnych szopek w latach ubiegłych :)Data dodania komentarza: 06.05.2024, 18:42Źródło komentarza: Chełm. Czy groźba zwolnienia wisi tylko nad matematyczką z I LO?
Reklama
Reklama
Reklama