Prezydent docenił zapaśników

  • 13.07.2020, 12:57 (aktualizacja 13.07.2020, 13:06)
  • AN
Prezydent docenił zapaśników
Miejski Klub Sportowy Cement Gryf Chełm otrzymał nagrodę prezydenta miasta dla organizacji pozarządowej wyróżniającej się w działaniach na rzecz społeczności lokalnej. Nagroda została przyznana za osiągnięcia w 2019 roku.

W ubiegłym roku reprezentanci Cementu Gryfa Chełm wywalczyli 126 medali, w tym 27 w mistrzostwach Polski, 26 w międzynarodowych turniejach i 72 w turniejach ogólnopolskich. Zapaśnicy Cementu dziesięciokrotnie bronili barw Polski w zawodach najwyższej rangi: Mistrzostwach Europy Kadetów i Juniorów, Młodzieżowych Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Świata Kadetów, Mistrzostwach Europy i Świata Juniorów, Mistrzostwach Europy Młodzików oraz Wojskowych Mistrzostwach Świata. Zaszczytu reprezentowania Polski dostąpili: Szymon Szymonowicz, Katarzyna Kamińska, Katarzyna Krawczyk, Alan Matela, Urszula Piotrowska, Nikola Skórska i Anna Król. Największy sukces odniosła Katarzyna Krawczyk, która w Wojskowych Mistrzostwach Świata zdobyła brązowy medal. Szymonowicz zajął siódmą lokatę w Mistrzostwach Świata Juniorów. Tuż za podium, na piątym miejscu Młodzieżowe Mistrzostwa Europy zakończyła Kamińska. Z kolei mistrzostwo Polski wywalczyli: Alan Matela, Michał Biskupski, Szymon Szymonowicz, Anna Urbanowicz, Beata Federowicz, Katarzyna Kamińska, Wiktoria Kamela i Urszula Piotrowska.

W minionym sezonie we współzawodnictwie Ministerstwa Sportu i Turystyki zapaśnicy i zapaśniczki z Chełma zdobyli łącznie 292 pkt. Wynik ten pozwolił im na zajęcie czwartego miejsca w województwie wśród wszystkich dyscyplin sportowych. Wręczenie nagrody odbędzie się podczas Dnia Organizacji Pozarządowej.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe