Brutalny rozbój w centrum Chełma

  • 29.06.2020, 12:36
  • (apm)
Brutalny rozbój w centrum Chełma
Mogło być ich nawet siedmiu. Zaatakowali i pobili przed dyskoteką trzech mężczyzn. Zabrali im pieniądze i uciekli. Policjanci szybko namierzyli dwóch sprawców. To bracia, jeden ma 17, drugi 28 lat. Za rozbój grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę (20 czerwca) po godz. 3 nad ranem w centrum Chełma. Przed dyskoteką rozpętała się awantura, a potem bójka. Napastnicy (nie wiadomo, ilu dokładnie ich było i jaki był ich udział w pobiciu) zaatakowali trzech mężczyzn, którzy wyszli z budynku na pl. Łuczkowskiego. Zaczęli ich bić.  Poszkodowani mieli rany głowy, a jeden złamaną szczękę. Stracił nawet na moment przytomność. Wezwano karetkę, która przewiozła ofiary rozboju na SOR chełmskiego szpitala.

Dwaj napadnięci twierdzą, że rozbójnicy ukradli im pieniądze - 300 zł i 10 tys. zł. Potem uciekli z łupem i tyle ich widziano.

W sprawie wszczęte zostało śledztwo, przesłuchiwano świadków, gromadzono dowody. Dwóch sprawców zatrzymano w poniedziałek. Jak się okazało, to bracia, mieszkańcy Chełma w wieku 17 i 28 lat. Zostali doprowadzeni do prokuratury i do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt na 3 miesiące. Trafili za kratki.

- Jeden z podejrzanych nie przyznał się do zarzucanych mu czynów, drugi potwierdził tylko udział w bójce - mówi Lech Wieczerza, szef chełmskiej prokuratury. Zaprzeczają temu, że ukradli jakieś pieniądze. Sprawa jest rozwojowa.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za rozbój grozi im kara pozbawienia wolności do lat 12.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Enej
Enej 30.06.2020, 10:53
Nie po 3 tylko grubo przed 3 he. Widac jak wszystko wiedza 🤣🤣
Mmm
Mmm 29.06.2020, 16:50
Kto nosi przy sobie 10tys ... Tym bardziej idąc na dyskotekę
Skała
Skała 01.07.2020, 05:11
Baron narkotykowy 😁

Pozostałe