Oskarżanie o molestowanie dzieci

  • 25.06.2020, 11:03 (aktualizacja 25.06.2020, 11:17)
  • TWA
Oskarżanie o molestowanie dzieci
Ktoś porozsyłał do mediów informację o tym, że jeden z mieszkańców Włodawy wielokrotnie molestował seksualnie małoletnich. Jak wynika z treści listu, sprawą rzekomego pedofila zajmuje się już Prokuratura Krajowa. Problem w tym, że – jak sprawdziliśmy - ani ta prokuratura, ani Prokuratura Rejonowa we Włodawie nie prowadzą takiego śledztwa. – To donos pełen bzdur – mówi Jolanta Sołoducha, szefowa włodawskich prokuratorów. Niektórzy podejrzewają, że ktoś w ten sposób chce wykosić z Okuninki konkurencję.

Anonimowy autor donosu wskazuje, że zawiadomienie do Prokuratury Krajowej wpłynęło w tym miesiącu. Dotyczy mieszkańca Włodawy, który rzekomo miał dopuścić się wielu przestępstw na tle seksualnym wobec małoletnich w okresie od 1998 do 2016 roku.

- „Prokuratura natychmiast rozpoczęła proces gromadzenia opinii biegłych i materiałów dowodowych obciążających podejrzanego. Przesłuchanych zostanie 11 ofiar i 64 świadków. Postępowanie może prowadzić do ujawnienia kolejnych osób pokrzywdzonych” – podaje autor listu. – „Do czynności seksualnych dochodziło podczas libacji alkoholowych nad Jeziorem Białym i podczas wycieczek. Wśród poszkodowanych są nieletni pracownicy, a także małoletni członkowie rodziny. Wobec najbliższych podejrzany posiada długą historię przemocy fizycznej, psychicznej, seksualnej, ekonomicznej i zaniedbań, a także aktów wandalizmu” – pisze dalej anonim.

W końcowym fragmencie zaznacza jednak, że choć do przestępstw dochodziło przez 18 lat, to prokuratura nie może prowadzić czynności zmierzających do postawienia komukolwiek zarzutu niezawiadomienia organów ścigania o przestępstwie. Ponadto z uwagi na delikatność sprawy i kontrowersyjne treści autor listu prosił o przemyślane dysponowanie tymi informacjami.

Postanowiliśmy sprawdzić, czy te informacje są prawdziwe. Jak się okazało, Prokuratura Krajowa nie zarejestrowała takiej sprawy w swojej bazie. Takiego śledztwa nie prowadzi też Prokuratura Rejonowa we Włodawie.

- Nie otrzymaliśmy takiego zawiadomienia, ale wiem, o co chodzi. Prokuratura Regionalna w Lublinie nakazała mi udzielenie wyjaśnień na ten temat. Jest to donos pełen bzdur, który ktoś rozesłał do mediów. Na jego podstawie nie będziemy wszczynali żadnego postępowania – tłumaczy szefowa włodawskiej prokuratury Jolanta Sołoducha.

Mówi się, że w ten bezpruderyjny sposób walkę między sobą rozpoczęli niektórzy przedsiębiorcy z Okuninki. Ponoć chodzi o wyeliminowanie konkurencji z lokalnego rynku…

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe