Uratujmy kręgosłup i zdrowie Alana!

  • 06.06.2020, 10:17
  • GD
Uratujmy kręgosłup i zdrowie Alana!
Skolioza zagraża życiu Alana Kisiela. Ratunkiem dla zdrowia 15-latka jest operacja kręgosłupa w Czechach.

Pierwsze oznaki choroby kręgosłupa  u Alana pojawiły się po ukończeniu przedszkola. Jego mama opowiada, że były to ledwo zauważalne problemy z odcinkiem lędźwiowym. Lekarze doradzali obserwację i więcej ruchu. Okresowe kontrole nie wykazywały pogłębiających się zmian. Dramat rozpoczął się jednak w ostatnich latach, gdy nastolatek zaczął szybciej rosnąć i wszedł w okres dojrzewania.

- Mój syn ma 15 lat, a ja modlę się, by jak najszybciej udało się go uratować przed koszmarem, jakim jest skolioza. Czwarty stopień tej choroby nie tylko znacznie utrudnia mu codzienne funkcjonowanie, ale przede wszystkim zaczyna zagrażać jego życiu. Niebezpiecznej rotacji ulega odcinek piersiowy kręgosłupa. Jedno płuco jest ściśnięte, a drugie rozprężone. Patrzę na Alana, a w głowie mam mnóstwo pytań, jak długo jeszcze wytrzyma i jakie skutki wyrządzi choroba - opowiada mama chłopca Edyta Kisiel.

Deformacja nasila się coraz bardziej. W kraju nie ma ośrodka, który mógłby się podjąć skutecznego i bezpiecznego leczenia operacyjnego. Szansą dla Alana jest zabieg i rehabilitacja, którą chce przeprowadzić profesor Martin Repko w czeskim Brnie. Rodzina 15-latka jednak nie ma na to dość pieniędzy. Z pomocą przyjaciół i znajomych uruchomiona została internetowa zbiórka.

Wpłat na operację i leczenie Alana można dokonywać za pośrednictwem strony www.siepomaga.pl/dla-alana. Rodzina 15-latka zamierza zebrać 258 tys. zł. Ponadto na stronie "Licytacje - Zbieramy dla Alana" na Facebooku można wziąć udział w aukcjach przedmiotów, z których dochód zostanie przekazany na ten sam cel.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe