Zdroworozsądkowe tankowanie

  • 24.04.2020, 08:01
  • MP
Zdroworozsądkowe tankowanie
W dobie koronawirusa wszelkie zasady bezpieczeństwa, ograniczenia kontaktu, utrzymania odległości oraz dostępności środków higienicznych obejmują także stacje paliw.

- Wiadomo, bez zatankowania baku żaden samochód daleko nie pojedzie - mówi właściciel jednej ze stacji paliw w Chełmie. - Nasi pracownicy są zabezpieczeni szybami, pracują w maskach i rękawicach. Ich stanowiska, lady, klamki oraz dystrybutory są stale dezynfekowane, aby ograniczyć ryzyko roznoszenia choroby.

Dodatkowe propozycje przedstawiła ponadto Polska Izba Paliw Płynnych. Zaleca ona klientom używanie rękawiczek jednorazowych przy korzystaniu z dystrybutora, zaś pracownikom jak najczęstsze jego czyszczenie. PIPP ma również zalecenia wobec osób tankujących gaz LPG. Rękawice ochronne, które do tego służą i są dostępne na stacji, mogą być źródłem zakażenia. Z kolei te jednorazowe i foliowe mogą doprowadzić do odmrożenia, jeśli gaz wycieknie. Najbezpieczniej mieć więc własne rękawice ochronne lub w ostateczności poprosić o pomoc pracownika stacji, samemu unikając wtedy kontaktu i pozostając w samochodzie do czasu zatankowania i uregulowania płatności.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe