Odnowią zabytkowy nagrobek

  • 15.11.2019, 08:09 (aktualizacja 15.11.2019, 18:26)
  • szer
Odnowią zabytkowy nagrobek
Komitet Społeczny dla Pawłowa zorganizował zbiórkę pieniędzy pod hasłem "Ocalić od zapomnienia". Chce je przeznaczyć na renowację zabytkowych nagrobków na cmentarzu parafialnym w Pawłowie. W pierwszej kolejności odnowiony ma być pomnik przedstawiający aniołka trzymającego w objęciach małego chłopca.

- Komitet powołaliśmy w tym roku i w tym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy zbiórkę – mówi Agata Laskowska. - Prowadziliśmy ją w dniach 1-3 listopada. Udało nam się zebrać 5 671,55 złotych oraz 9 euro.

To wciąż za mało, żeby odrestaurować wybrany przez komitet nagrobek. Pracy będzie sporo, bo wandale pozbawili anioła głowy. To samo spotkało chłopca.

- Nie możemy tego tak zostawić, tym bardziej że pomnik ten dla lokalnej społeczności ma znaczenie symboliczne – dodaje Laskowska.

Firma specjalizująca się w renowacji zabytkowych pomników wyceniła prace na 15 tysięcy złotych. Dlatego zbiórka pieniędzy będzie kontynuowana. Już 1 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury im. Ryszarda Kapuścińskiego przy ul. Lubelskiej 24a w Pawłowie zorganizowana zostanie Mikołajkowa Loteria Fantowa. Organizatorzy liczą na wsparcie ich inicjatywy i przekazywanie fantów na loterię do GOK.

Społeczny Komitet dla Pawłowa nie zamierza ograniczyć swojej działalności do jednorazowej akcji. 

- Starych zabytkowych nagrobków na naszym cmentarzu jest wiele – mówi Agata Laskowska. - Chcemy je odnowić. Zaczęliśmy od tego najbardziej zniszczonego. Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się zebrać potrzebną kwotę. Zbiórkę pieniędzy na ten cel będziemy prowadzili do końca tego roku.

 

szer

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
E. T.
E. T. 15.11.2019, 18:55
We Lwowie bez przerwy komitety wszystkie pomniki Polskie odmawiają, żeby było co zwiedzac na tej Ukrainie. To może w końcu w Polsce o polskie zadbają ? jak najwięcej tych komitetów i jak najwięcej odnowy, bo piękne te nasze Polskie dzieła ?♥️?

Pozostałe