SUPER Gospodynie na festiwalu Kresowe Smaki i Talenty

  • 08.08.2019, 14:14 (aktualizacja 08.08.2019, 14:16)
  • red
SUPER Gospodynie na festiwalu Kresowe Smaki i Talenty
Podczas tegorocznego Festiwalu Kresowe Smaki i Talenty, który odbędzie się 7 września we Włodawie, odbędzie się także finał wojewódzki konkursu SUPER Gospodynie. Już dzisiaj zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Czekamy na zgłoszenia pań z KGW i stowarzyszeń oraz wystawców.

Nasza redakcja już po raz trzeci organizuje we Włodawie Festiwal Kresowe Smaki i Talenty, ale jest to już ósma edycja, ponieważ poprzednie odbywały się w Chełmie.

Konkurs na najsmaczniejsze potrawy

Wspólnie ze starostą Andrzejem Romańczukiem i burmistrzem Wiesławem Muszyńskim zapraszamy gospodynie do udziału w konkursie Kresowe Smaki, promującym tradycyjną, regionalną kuchnię. Tym razem można zgłaszać potrawy w kategoriach: danie jarskie, danie mięsne, sałatki, ciasta i nalewki. Komisja konkursowa przyzna w każdej z nich po trzy główne nagrody oraz wyróżnienia.

Oceniane będą także stoiska. Komisja konkursowa przyzna punkty za wystrój stoiska, obsługę, atrakcyjność produktów oferowanych do degustacji.

W tej edycji panie uzdolnione wokalnie i tanecznie będą mogły zaprezentować na scenie swoje talenty, ale nie będą one oceniane przez komisję konkursową, tak jak w poprzednich latach. Oprócz zespołów wystąpią także soliści.

Nasza redakcja przyjmuje już zgłoszenia do konkursu kulinarnego. Zainteresowane osoby mogą dzwonić pod nr 82 565 27 05. Na zgłoszenia czekamy tylko do 15 sierpnia.

Zaprezentuj swoje dzieła

Konkursowi Kresowe Smaki i Talenty towarzyszyć będzie piknik rodzinny z atrakcjami dla dzieci. Będą dmuchańce, malowanie twarzy, gry i zabawy dla najmłodszych. Obok stoisk kół gospodyń wiejskich i stowarzyszeń staną kramy z różnościami. Osoby, które chcą zaprezentować swoje dzieła, a także zaoferować je do sprzedaży, powinny skontaktować się z naszą redakcją (82 565 27 05) i zarezerwować sobie miejsce. Czekamy także na zgłoszenia od osób, które prowadzą małą gastronomię i chciałyby tego dnia rozstawić na placu przy Czworoboku swoje stoiska.

Wojewódzki finał SUPER Gospodyń

Podczas festiwalu odbędzie się wojewódzki finał konkursu SUPER Gospodynie. Do etapu wojewódzkiego konkursu SUPER Gospodynie zakwalifikowano po 9 finalistek z każdego regionu w kategoriach: organizatorka i działaczka, najlepsza w kulinariach i  najwspanialsza artystka. Łącznie do rywalizacji stanie 27 finalistek, wyłonionych w eliminacjach regionalnych organizowanych przez trzy redakcje gazet: Słowo Podlasia, Kronikę Tygodnia i Super Tydzień. Organizatorzy przygotowali dla nich kilka widowiskowych konkurencji. Na zwyciężczynie czekają atrakcyjne nagrody.

Nasz region będą reprezentować: Barbara Krawczuk z Kamiennej Góry z gm. Wierzbica, Anna Krzyżanowska z Widniówki w gm. Krasnystaw, Emilia Wawryszuk z Włodawy, Monika Błędkowska z Chorupnika w gm. Gorzków, Paulina Dębicka z Olchowca w gm. Wierzbica, Lilla Wróblewska z Rogatki w gm. Dubienka, Urszula Kazub z Suszna w gm. Włodawa, Małgorzata Łagoda z Tarzymiech Trzecich w gm. Izbica, Bożena Deniszczuk z Wygody w gm. Wierzbica.

Dodatkowa nagroda

Spośród wszystkich kandydatek zakwalifikowanych do finału wojewódzkiego SUPER Gospodynie czytelnicy trzech gazet wydawanych przez Grupę Wydawniczą Słowo: Słowa Podlasia, Kroniki Tygodnia i Super Tygodnia, wybiorą Najpopularniejszą SUPER Gospodynię GRUPY WYDAWNICZEJ SŁOWO. Ten dodatkowy konkurs rozpoczniemy w przyszłym tygodniu, a potrwa on do końca sierpnia. Wszystkie kandydatki zostaną zaprezentowane w gazetach i będzie można na nie głosować na kuponach, które będą w nich zamieszczone.

red

Zdjęcia (27)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe