Chełm: Radny apeluje o kwietne łąki

  • 18.07.2019, 08:21
  • AN
Chełm: Radny apeluje o kwietne łąki
Mariusz Kowalczuk złożył do władz miasta interpelację w sprawie utworzenia w mieście łąk kwietnych i antysmogowych. Istnieją już one m.in. w Krakowie i Białymstoku. Wyglądają ładnie, są estetyczne i ekologiczne.

- Mając na względzie poprawę jakości życia mieszkańców naszego miasta, zwracam się z wnioskiem o utworzenie w infrastrukturze miejskiej tzw. łąk kwietnych i łąk antysmogowych jako narzędzia kształtowania i ochrony środowiska w przestrzeni miejskiej, m.in. w aspekcie pochłaniania i zatrzymywania zanieczyszczeń powietrza - napisał w swoim wniosku radny.

Jak podaje portal samorządowy, tyle samo pyłów, co pięcioletnie drzewo, jest w stanie wyłapać metr kwadratowy łąki antysmogowej, którą opracowano w Polsce. Specjalnie dobrane rośliny są tańsze w utrzymaniu i znacznie bardziej ekologiczne niż trawniki.

Z danych ONZ wynika, że do 2050 roku 6 na 10 osób będzie mieszkańcami miast. Te zaś odpowiadają za 60–80 proc. całkowitego zużycia energii i nawet 75 proc. emisji dwutlenku węgla. Choć za większość zanieczyszczeń odpowiadają domowe piece, to w największych miastach winowajcą jest transport. 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe