Przejście donikąd? | Super Tydzień

  • 05.06.2019, 09:15
  • MP
Przejście donikąd? | Super Tydzień
Przejście dla pieszych oraz przystanek oznakowany poziomo i pionowo pojawiły się ostatnio w miejscowości Toruń. Nowa inwestycja zaskoczyła niektórych mieszkańców, ponieważ znajduje się... w środku lasu.

Zdjęcie, na którym widać przejście i przystanek wśród drzew, przysłała nam przez Facebooka jedna z Czytelniczek.

- Być może jest to przejście dla sarenek. Do tego jest tam przystanek dla autobusów, które tamtędy nie jeżdżą - dodała z uśmiechem.

Kolejne zdjęcia "leśnego przejścia" w Toruniu szybko obiegły sieć, a internauci prześcigali się w pomysłach, jakie właściwie jest jego przeznaczenie. My poprosiliśmy o wyjaśnienie tej zagadki wójta gminy Rejowiec Fabryczny, Zdzisława Krupę. Okazuje się, że jest to zwieńczenie większej i ważnej inwestycji.

- Niedawno zakończyła się modernizacja ok. 3-kilometrowego odcinka tzw. nikodemówki, która kosztowała blisko 900 000 zł. Drogą tą jeździ wielu kierowców, więc musieliśmy zadbać o bezpieczeństwo. Szczególnie że w tym miejscu autobus zabiera i odwozi dzieci z Torunia i Gołębia uczące się w szkole w Lisznie. Do zwieńczenia całej inwestycji drogowej potrzebna była dotacja, a tę z kolei otrzymują w pierwszej kolejności ci wnioskujący, którzy spełnią najwięcej określonych wymogów. Dlatego też uwzględniliśmy takie elementy jak poprawę bezpieczeństwa, właściwe oznakowanie i przejście dla pieszych, aby mieć większą pewność, że otrzymamy dodatkowe fundusze - wyjaśnia dokładnie wójt.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe