Bezpłatne badania podczas Świdnik Air Festival | Super Tydzień

  • 03.06.2019, 10:39
  • MP
Bezpłatne badania podczas Świdnik Air Festival | Super Tydzień
Już 8 czerwca w Świdniku podczas II Świdnik Air Festival odbędą się bezpłatne badania w ramach akcji Strefa na Zdrowie Polpharmy. Akcja rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa do 19:00. W tym czasie w specjalnie zaprojektowanym namiocie na Lotnisku Trawiastym przy ul. Sportowej odbywać się będą badania kardiologiczne, endokrynologiczne, pulmonologiczne i okulistyczne. To obecnie jedyna, prowadzana na taką skalę akcja bezpłatnych badań dla polskich pacjentów.

Mieszkańcy Świdnika i okolic oraz uczestnicy II Świdnik Air Festival w ramach Strefy na Zdrowie Polpharmy będą mogli wykonać następujące bezpłatne badania i konsultacje

  1. Badania kardiologiczne: badanie cholesterolu, glukozy, badanie wieku serca oraz konsultacje kardiologiczne

  2. Badania endokrynologiczne: badanie TSH, konsultacje endokrynologiczne

  3. Badania pulmonologiczne: badanie spirometryczne, konsultacje pulmonologa

  4. Badania okulistyczne: badania przesiewowe w kierunku jaskry: pomiar ciśnienia w gałce ocznej i badanie dna oka, konsultacje okulistyczne

Jak podkreślają organizatorzy badań: Ideą akcji Strefa na Zdrowie Polpharmy jest ułatwienie dostępu do badań, porad lekarskich i edukacji zdrowotnej pacjentom powyżej 40 r. ż. Jest to także odpowiedź na długi czas oczekiwania w Polsce na wizytę u specjalisty, czym podyktowany jest wybór oferowanych przez nas badań i konsultacji – mówi Marta Gawrylik, koordynator akcji.

Jeśli chodzi o dostęp do lekarzy specjalistów – średnio w Polsce na wizytę czeka się 4 miesiące. Jednak na wizytę u endokrynologa oczekuje się średnio aż 24 miesiące. Wg danych Barometru Fundacji WHC to specjalizacja, do której najtrudniej dostać się polskiemu pacjentowi.

Jeśli chodzi o dostęp do świadczeń zdrowotnych (leczenie, zabiegi i inne) – tu także najdłużej pacjenci czekają w dziedzinie endokrynologii – średnio aż 11,6 miesiąca. W przypadku kardiologii jest to 2,2 mc a okulistyki – prawie 4 mc.

W samym Świdniku wg danych Informatora o Terminach Leczenia na wizytę w poradni okulistycznej czeka się minimum pół roku.

Długi czas oczekiwania na świadczenia lub wizytę u konkretnego specjalisty utrudnia leczenie. Wiemy, że dostęp do specjalistów i możliwość wykonania niezbędnych badań są niezbędne do postawienia poprawnej diagnozy i skutecznego leczenia. Dlatego już od 2012 roku prowadzimy program Strefa na Zdrowie Polpharmy, ułatwiając pacjentom w całej Polsce wykonanie badań i uzyskanie porady specjalisty – dodaje Marta Gawrylik.

Przez jeden dzień w specjalnie zaprojektowanym namiocie z poczekalnią, komfortowymi i zapewniającymi intymność gabinetami specjaliści sprawdzą stan zdrowia oraz podpowiedzą jak o nie dbać. Każdy pacjent oprócz badania otrzyma fachową poradę lekarza specjalisty oraz ewentualne wskazania do dalszego leczenia. Osoby zainteresowane będą mogły także wysłuchać prowadzonych przez lekarzy pogadanek na temat zawału serca, cukrzycy i stanu przedcukrzycowego, POChP oraz jaskry.

Aby skorzystać z badań i porady specjalisty nie jest wymagane skierowanie.

Zainicjowana przez firmę Polpharma ogólnopolska akcja Strefa na Zdrowie Polpharmy trwa od 2012 roku. Do tej pory udało się przebadać ponad 20 000 polskich pacjentów w blisko 100 lokalizacjach na terenie całej Polski.

Szczegółowe informacje na temat Strefy na Zdrowie Polpharmy dostępne są na stronie www.polpharma.pl.

 

 

MP

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe