Nowy posterunek poświęcony [VIDEO]

  • 30.01.2019, 07:28
  • (apm)
Nowy posterunek poświęcony [VIDEO]
Podczas uroczystego otwarcia Posterunku Policji w Siedliszczu zastępca komendanta głównego policji nadinsp. Dariusz Augustyniak wręczył symboliczny klucz kierownikowi jednostki. Funkcjonariusze dostali też kluczyki do trzech nowiutkich służbowych aut.

Dwa oznakowane i jeden nieoznakowany ople astry będą służyły mundurowym pełniącym służbę na tym posterunku. Budynek oraz nowe radiowozy oczywiście zostały poświęcone przez policyjnych kapelanów, oraz ks. kanonika Jacka Brogowskiego, proboszcza parafii Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Siedliszczu.

Odtworzenie Posterunku Policji w Siedliszczu, który podlega pod Komendę Miejską Policji w Chełmie, jest odpowiedzią na oczekiwania i potrzeby mieszkańców.

- Decyzja ta podyktowana była wnioskami z przeprowadzonych konsultacji. Wcześniej funkcjonujący Posterunek Policji w Siedliszczu został zlikwidowany w grudniu 2012 roku. Po sygnałach płynących od władz samorządowych oraz lokalnej społeczności posterunek został przywrócony. Dzięki temu policja będzie bliżej ludzkich spraw, zaś mieszkańcy będą mogli liczyć na stały kontakt z funkcjonariuszami. Przełoży się to na szybką reakcję na zagrożenia i przypadki łamania prawa – mówi Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa KMP w Chełmie.

Nowy posterunek mieści się przy ul. Leśnej 10. W parterowym budynku służbę pełni 12 funkcjonariuszy na czele z kierownikiem posterunku. Budynek został przystosowany do potrzeb niepełnosprawnych interesantów.

Inwestycja ta została ujęta w "Programie modernizacji policji". Budowę posterunku wsparło także miasto Siedliszcze, które przekazało pieniądze i nieruchomość.

Rytualne kąpiele w lodowatej wodzie w Dorohusku. Jaki był ich cel? [CZYTAJ]

Za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia i wsparcie finansowe komendant wojewódzki policji w Lublinie insp. Robert Szewc podziękował burmistrzowi Siedliszcza oraz radnym:

- Jestem przekonany, że komfortowe warunki służby i obsługi interesantów spełnią oczekiwania społeczne w zakresie bezpieczeństwa. I dodał, że policja zawsze docenia zaangażowanie samorządów oraz wspieranie działań na rzecz zapewnienia ładu i porządku publicznego.

Natomiast burmistrz Siedliszcza Hieronim Zonik stwierdził, że ten piękny obiekt wybudowany w bardzo szybkim czasie to zasługa komendanta wojewódzkiego oraz miejskiego policji, którzy "starali się o to, by dzieło, które czynią było wykonane dobrze...".

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe