Podejrzanego o zabójstwo zbadają psychiatrzy

  • 10.08.2018, 08:58
  • TWA
Podejrzanego o zabójstwo zbadają psychiatrzy
30-latek, który na początku kwietnia zabił swojego ojca, zadając mu kilkanaście ciosów nożem, zostanie poddany obserwacji psychiatrycznej. Śledczy chcą ustalić, czy był poczytalny w momencie zdarzenia.

Do tej makabrycznej zbrodni doszło 4 kwietnia w Zienkach w gminie Sosnowica. Mężczyzna najpierw pobił swojego ojca, potem leżącemu na łóżku 55-latkowi zadał kilkanaście ciosów nożem, zamknął drzwi i sobie poszedł. Gdy dotarł do Jamnik w gminie Urszulin, wszedł do pierwszego lepszego domu i powiedział domownikom, że chyba zabił swojego ojca. Zdezorientowani gospodarze początkowo nie wiedzieli, co mają zrobić. Obawiali się o własne życie. Po chwili zadzwonili na komisariat. Funkcjonariusze z Urszulina zatrzymali 30-latka i zawiadomili parczewską komendę o podejrzeniu zabójstwa.

Policjanci znaleźli w domu młodego mężczyzny, leżące na łóżku zwłoki 55-latka. Wszędzie było pełno krwi. Prokurator, którego wezwano na miejsce zbrodni, zarządził przeprowadzenie sekcji. Wykazała ona, że jeden cios został zadany prosto w serce i był śmiertelny.

30-latek mieszkał w Lublinie. Czasami odwiedzał samotnego, 55-letniego ojca. W Zienkach podobno spędził kilka dni przed tym zdarzeniem. Co zaszło między nim a ojcem? Nie wiadomo. Podczas przesłuchania 30-latek zeznał, że niczego nie pamięta. Powiedział mundurowym tylko tyle, że zażył leki psychotropowe ojca. 55-latek ponoć ostrzegał syna, aby ich nie brał, bo bardzo źle na niego wpływają. Wiadomo, że w chwili zatrzymania mężczyzna był trzeźwy.

Podejrzanemu o zabójstwo mężczyźnie grozi do 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego więzienia. Jednak jego dalsze losy i pokuta, jaka może go spotkać za popełniony czyn, zależeć będzie od wyników badań zleconych przez śledczych.

Strona Chełmskich Podziemi Kredowych PRZERAŻA! [CZYTAJ]

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe