Park Wodny z kolejnym rekordem

  • 07.08.2018, 09:34 (aktualizacja 07.08.2018, 09:48)
  • (apm)
Park Wodny z kolejnym rekordem
Prawie 30 tysięcy klientów skorzystało w lipcu z atrakcji Chełmskiego Parku Wodnego. Choć miniony miesiąc okazał się frekwencyjnie niemal identyczny jak rok temu, to pod względem finansowym był dla spółki lepszy o kilkadziesiąt tysięcy złotych.

- Wpływy z tytułu biletów nie do końca pokrywają się z frekwencją. Inaczej bowiem wygląda od strony finansowej klient korzystający z biletu 70-minutowego, a inaczej ze 100 lub 200-minutowego. Większe wpływy to efekt tego, że znacznie więcej osób wybiera dłuższy pobyt w aquaparku. Cieszy nas to, bo to oznacza, że obiekt jest cały czas atrakcyjny i cieszy się rosnącą popularnością – mówi Zbigniew Mazurek, prezes miejskiej spółki Chełmskie Park Wodny i Targowiska Miejskie Sp. z o.o. w Chełmie.

Lipcowa frekwencja jest na poziomie niemal identycznym co rok temu. Z tą różnicą, że przez pierwsze dni wakacji, spółka odnotowała nieco mniejszą liczbę wejść.

- To efekt trwających mistrzostw świata w piłce nożnej, choć oczywiście frekwencja i tak była wysoka. Im bliżej końca piłkarskich rozgrywek, tym więcej osób przychodziło do naszego obiektu. Gdyby więc nie to wydarzenie, mielibyśmy na pewno i nowy rekord frekwencji – dodaje Mazurek.

Spółka ma nadzieję, że sierpień okaże się rekordowy nie tylko pod względem przychodów, ale również liczby gości. Grupy zorganizowane z różnych zakątków województwa przyjeżdżają do Chełma, by skorzystać z parku wodnego.

- Jest bardzo dużo wycieczek z turnusów, kolonii i obozów wakacyjnych, wycieczek dzieci i młodzieży z ośrodków kultury z wielu miast i miasteczek. Nie brakuje też grup zorganizowanych, których uczestnikami są dorośli oraz rodziny, będące w tej części Polski na wakacyjnym wypoczynku. Najczęściej z miejscowości położonych na terenie naszego województwa np. przebywających nad jeziorem Białym, z Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego, Rejowca , Hrubieszowa, Siedliszcza, Ludwina, Milejowa, Łęcznej, a nawet z Lublina, ale także z odległych terenów jak na przykład: Warszawa, Kraków, Wrocław, Szczecin, Łódź , Kielce, Rzeszów.

Już niebawem Chełmski Park Wodny świętować będzie wyjątkowe wydarzenie – wizytę 500 000 klienta. Z tej okazji odbyć się ma kilka towarzyszących wydarzeń, a półmilionowy klient otrzyma specjalne i wartościowe upominki. Kiedy to nastąpi? Wszystko zależy od frekwencji, ale jak zapowiadają zarządzający aquaparkiem, już w niedługim czasie.

Teraz czytane: Śmiertelne zderzenie z drzewem we Włodawie

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
pływak
pływak 07.08.2018, 13:20
Kolejny rekord, to chyba taki, że ktoś do basenu nasr...ał!!!!

Pozostałe