Szyjemy prezenty dla afrykańskich dzieci

  • 16.07.2018, 11:26
  • AN
Szyjemy prezenty dla afrykańskich dzieci
Potrafisz szyć, a może masz niepotrzebne materiały? Chcesz poświęcić trochę wolnego czasu na rzecz innych? Przyłącz się do akcji wsparcia dzieci w Afryce. W naszym mieście organizuje ją Centrum Kształcenia Ustawicznego. Wspólnie szyć będziemy worko-plecaki.

- Akcję szycia chcemy przeprowadzić dwukrotnie. Pierwszy raz spotykamy się 17 lipca, następnie 20 lipca. Worki będziemy szyć od godziny 15 w CKU - mówi Ewa Bielątek, inicjatorka wydarzenia w Chełmie. - Serdecznie zapraszamy chełmian do odwiedzenia nas i pomocy. Wcale nie trzeba być krawcową, aby przyłączyć się do tego wydarzenia. Przydadzą się też kawałki materiałów.

Pomysłodawczynią akcji "Uszyj worko-plecaki dla dzieci w Afryce" jest internautka Urszula Płatek. Jej pasją jest szycie, prowadzi bloga na ten temat. Jak podkreśla, jej zaangażowanie jest spontaniczne, a z akcji nie ma żadnej korzyści, oprócz satysfakcji z niesienia pomocy.

- Bezpośrednim łącznikiem w Tanzanii w placówce w Maganzo jest siostra Wioletta Rachela Pitura ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety.  Pierwotnym celem akcji było wyposażenie dzieci w placówce misyjnej Sióstr Elżbietanek w Tanzanii w worko-plecaki do noszenia ich osobistych rzeczy. Obecnie akcja przerosła nasze oczekiwania. Zapewniliśmy placówce Sióstr Elżbietanek w Maganzo 137 worko-plecaków i postanowiliśmy uszyć plecaki dla kolejnych placówek misyjnych - wyjaśnia inicjatorka "wielkiego szycia".

Uczestnicy akcji będą szyć typowe worko-plecaki z grubych materiałów bez podszewki, a z cieńszych z podszewką.

- Ja będę robiła je z materiałów jednokolorowych, ale z naszytym szerokim pasem dziecięcej bawełny ze wzorami. Lepsze będą grubsze lub odporniejsze tkaniny. Boję się, że zwykła, a nawet patchworkowa bawełna szybko się przetrze. Ze swoich zapasów mam dżins, sztruks, poliester wodoodporny z "nowych supermodnych" i  grubszego płótna, które używam na torby zakupowe - podpowiada blogerka.


Teraz czytane:

Festiwal Śladami Singera [ZOBACZ]

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe