Zamień odpady na rośliny

  • 13.07.2018, 15:23
  • AN
Zamień odpady na rośliny
Stowarzyszenie WeRwA zaprasza do udziału w proekologicznej akcji, w której będzie można zamienić odpady na sadzonki roślin. Rozpocznie się w sobotę, 14 lipca, o godz. 11 w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Chełmie przy ul. Bieławin 5a.

Akcja skierowana jest wyłącznie do mieszkańców Chełma i gminy Chełm w ramach ustalonych limitów.

- Procedury te mogą zająć trochę czasu, więc już teraz prosimy uczestników akcji o zrozumienie i cierpliwość - zapowiada Anna Gorczyca, prezes stowarzyszenia WeRwA.

Osoby, które dostarczą minimum dziesięć kilogramów makulatury, piętnaście kilogramów elektrośmieci, cztery opony lub dwa kilogramy/litry odpadów chemicznych otrzymają talon do realizacji w Szkółce Wnukowie przy ul. Metalowej 16. Talon będzie można wymienić na dowolne rośliny, jednak preferowane będą sadzonki rodzimych, miododajnych drzew oraz krzewów, takich jak: lipy, kasztanowce, wierzby, klony, berberysy i drzewa owocowe. Będą to już ukorzenione sadzonki w doniczkach.

- Przy okazji Stowarzyszenie WeRwA przypomina, że każdy chełmianin może posadzić swoje drzewo na specjalnie wyznaczonym terenie w parku międzyosiedlowym w pobliżu kościoła i  SP nr 8. Można w ten sposób uczcić jakieś wydarzenie i cieszyć się z własnego drzewka rosnącego w przestrzeni miejskiej - tłumaczy Gorczyca.

Korzyść ze wzięcia udziału w tej pożytecznej akcji jest podwójna: pozbycie się we właściwy sposób odpadów i jednocześnie możliwość upiększenia swojego otoczenia. Liczba sadzonek jest ograniczona, a o ich otrzymaniu decydować będzie kolejność dostarczenia odpadów na miejsce zbiórki. Jedna osoba otrzyma tylko jeden talon wartości 50 zł.

Akcja jest prowadzona w ramach projektu "Chełmska Akademia Ekologii" współfinansowanego przez Miasto Chełm i Fundację CEMEX "Budujemy Przyszłość".


Teraz czytane:

Krasnystaw Rocks [ZOBACZ]

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe