Przedwyborczy rekonesans PiS

  • 10.07.2018, 11:02
  • AN
Przedwyborczy rekonesans PiS
Od wizyty w chełmskiej bazylice rozpoczęła swoją wizytę w Chełmie wicepremier Beata Szydło. W sobotę spotkała się z mieszkańcami nie tylko naszego miasta, ale także powiatu włodawskiego i krasnostawskiego.

W swoim wystąpieniu wicepremier Szydło poruszyła m.in. kwestie związane z gospodarką, reformami, jakie wprowadza rząd Prawa i Sprawiedliwości, a także sytuacją Polski na arenie międzynarodowej. Odniosła się do programu wyborczego partii, który jak zauważyła z dumą, konsekwentnie jest realizowany.

- Zależy nam na budowaniu elity polskiej, która będzie nadawała ton rozwojowi naszego państwa, będzie budowała naszą tożsamość i dobrą przyszłość, o której wszyscy mówimy i myślimy. Dla nas tą prawdziwą elitą jesteście państwo wy: wszyscy Polacy, którzy chcą rozmawiać o Polsce i mają poczucie wspólnej odpowiedzialności za naszą ojczyznę. Abyśmy wszyscy mogli czuć się w niej gospodarzami. Chcemy, aby nasze polskie sprawy były rozstrzygane tutaj, aby nikt naszego polskiego domu nam nie meblował. Sami go dobrze umeblujemy. Jednocześnie chcemy mieć takie same szanse i prawa, jak inne kraje, należące np. do Unii Europejskiej - przekonywała na spotkaniu wicepremier.

Beata Szydło mówiła też o tym, że PiS w Polsce realizuje program sprawiedliwości społecznej i zrównoważonego rozwoju, dedykowany każdemu obywatelowi.- Większość zapowiedzianych przez nas zmian w 2015 roku została już wprowadzona. Niektóre są właśnie realizowane, choćby reforma sądownictwa, która jest tak bardzo krytykowana i torpedowana przez różne środowiska. Ale jak widzicie państwo, konsekwentnie krok po kroku idziemy do przodu. Wprowadzoną reformę dokończymy, bo przecież tak bardzo potrzebują jej Polacy - obiecała wicepremier. Po przemówieniu Beaty Szydło przyszedł czas na pytania z sali. Nie było ich zbyt wiele. Jedna z uczestniczek pytała o pomysł rządu na Polonię mieszkającą zagranicą, inna interesowało wsparcie dla samotnych matek. Jeden z uczestników poskarżył się publicznie na wójta gminy Wojsławice. Z niewiadomego powodu prowadzący dyskusję ignorowali jednego z mężczyzn, który zgłaszał się do zadania pytania. Chełmianin w końcu demonstracyjnie wyszedł z sali, rzucając na pożegnanie przekleństwo.

Na koniec wicepremier Beata Szydło zarekomendowała Jakuba Banaszka jako najlepszego kandydata na prezydenta Chełma. Podkreślała, że jest młody i chce wrócić do rodzinnego miasta, aby wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie na rzecz rozwoju Chełma. W objeździe naszego regionu towarzyszyła Beacie Szydło wicemarszałek sejmu Beata Mazurek.


 

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe