Biegi ekstremalne: Jubileuszowa rzeźnia nad Bugiem

  • 10.07.2018, 10:11 (aktualizacja 10.07.2018 10:49)
  • MP
Biegi ekstremalne: Jubileuszowa rzeźnia nad Bugiem Barbara Nowosad-Wawryniuk
W sobotę w gminie Dorohusk odbył się jubileuszowy V Nadbużański Bieg Pod Prąd. Rekordowa liczba biegaczy zmierzyła się ze sobą i z własnymi słabościami na wymagającej trasie po bagnach i lasach. Jednocześnie odbyły się również II Mistrzostwa Straży Granicznej w Biegach z Przeszkodami.

Trasa V Nadbużańskiego Biegu Pod Prąd liczyła 10 km, ale dodatkowe przeszkody wydłużyły ją o prawie 5 km. W jubileuszowej edycji wystartowało blisko 350 zawodników z całej Polski, a także z zagranicy, w tym kilkudziesięciu mundurowych z oddziałów straży granicznej.

W kategorii OPEN mężczyzn najlepszym okazał się pochodzący ze Świdnika Artur Jędrych, który morderczy wyścig wygrał po raz czwarty. Dystans pokonał w czasie 1 godz. 35 min 27 sek.

- Na te tereny zawsze wracam z przyjemnością i jestem gotów przemierzać je nadal - mówi zwycięzca. - Są dzikie i nieokiełznane, a do tego ogromnie wymagające.

II miejsce wśród mężczyzn przypadło Pawłowi Szkaradkowi z Nowego Sącza, a trzecie Krystianowi Łatce z Pokrówki.

Z pań najszybciej linię mety przekroczyła świerżanka Ewa Furmanik, która wygrała bieg po raz czwarty. Jej czas to 1 godz. 49 min 22 sek. Drugą kobietą na podium była Kinga Cieślak z Lublina, a trzecią Monika Gołębiowska.

Zostali również nagrodzeni najstarsi zawodnicy biegu: Małgorzata Nycz i Jan Tokarski.

W oddzielnej kategorii, ale na tej samej trasie, rywalizowali mundurowi w II Mistrzostwach Straży Granicznej w Biegach z Przeszkodami.

Spośród mężczyzn na podium stanęli: Wojciech Cybruch z Nadodrzańskiego OSG, Paweł Gregorczuk z Nadbużańskiego OSG, Andrzej Luśnia z Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie.

Najlepsze wyniki wśród kobiet uzyskały: Aleksandra Jakubczak z Nadbużańskiego OSG, Aleksandra Sakowicz ze Śląskiego OSG i Wioleta Miszczak z Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu.

MP
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wędkarz znad Buga
wędkarz znad Buga 12.07.2018, 07:44
Gratuluję i podziwiam !. Widziałem trasę z bliska. Przerażająca !. Tym bardziej "szacun" !.

Pozostałe