Tryptyki u Karczmarskich

  • 5.07.2018, 12:17 (aktualizacja 05.07.2018 12:32)
  • AN
Tryptyki u Karczmarskich
Od piątku w Galerii Atelier oglądać można zbiorową wystawę fotografii twórców z Okręgu Warszawskiego ZPAF. Jej tytuł to "Siła tryptyku".

- Celem wystawy jest zaprezentowanie twórczych postaw uczestników pleneru mieszkańcom Chełma - podkreśla Ryszard Karczmarski.  

W sumie na plener fotograficzny do Chełma przyjechały 22 osoby. To prace tych właśnie artystów są prezentowane w galerii Karczmarskich. W ramach prezentacji swojej sylwetki twórczej każdy z nich pokazuje monotematyczny cykl trzech fotografii na dowolny temat. Spoiwem wystawy jest forma trzyczęściowego zestawienia obrazów i fakt stanowienia przez nie znaczeniowej całości.

Tryptyki są popularnym od stuleci sposobem konstruowania dzieła. Pierwowzorami były trójskrzydłowe obrazy czy ikony tworzone przed wiekami, które po dziś dzień są klasyką dzieł złożonych z kilku części. Współcześnie forma tryptyku nie dotyczy wyłącznie malarstwa, pozwala artystom z obszaru wszystkich sztuk (także fotografii) na całkowitą swobodę wyboru techniki czy tematu prac. Dzięki jej użyciu widzowie zyskują możliwość interpretacji dzieł złożonych, często bogatszych formalnie i znaczeniowo niż prace pojedyncze.


Teraz czytane:

Komitet liczy na datki [CZYTAJ]

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe