Kolejny sukces PWSZ

  • 5.07.2018, 09:31 (aktualizacja 05.07.2018 09:39)
  • AN
Kolejny sukces PWSZ
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie otwiera nowy kierunek. Jak poinformował nas rektor Arkadiusz Tofil, uczelnia ma już w tej sprawie pozytywną opinię Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Zgodnie z decyzją PKA z 20 czerwca Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie została uprawniona do prowadzenia studiów I stopnia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne. Teraz uczelnia czeka już tylko na decyzję z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wydaje się, że będzie to tylko formalność. Jak dotychczas ministerstwo nie kwestionowało decyzji PKA.

Nowy kierunek w PWSZ to szansa dla młodzieży, ale i dla miasta.

- W Chełmie powstało w ostatnim czasie dużo klas mundurowych. Dla ich absolwentów ten kierunek to szansa rozwoju i dalszej edukacji - podkreśla rektor Arkadiusz Tofil. - To również szansa na to, aby młodzi ludzie nie wyjeżdżali na studia do innych miasta, ale tu zostali.

Jak informuje rektor Tofil, studia uruchomione zostaną już 1 października tego roku, czyli od semestru zimowego roku akademickiego 2018/2019.

Bezpieczeństwo wewnętrzne to jeden z najnowszych kierunków studiów realizowanych na polskich uczelniach. Bogaty w wiedzę interdyscyplinarną pozwala na zrozumienie zjawisk i procesów politycznych, społecznych i gospodarczych dotyczących bezpieczeństwa, zachodzących w skali globalnej, narodowej, regionalnej i lokalnej. Do najciekawszych zagadnień z pewnością należą tematy takie jak: terroryzm, bezpieczeństwo społeczne, tajne służby, elementy wiedzy o wywiadzie i kontrwywiadzie, techniki przesłuchań oraz wiele innych zagadnień.

Absolwenci kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne znajdują pracę w jednostkach samorządu terytorialnego, organizacjach rządowych i pozarządowych. Chętnie aplikują także do służb mundurowych, takich jak: wojsko, straż pożarna, policja i wielu innych.

- Informacje na temat nowego kierunku oraz rekrutacji umieścimy wkrótce na naszej stronie internetowej - dodaje Tofil.

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe