Chełm: Dyrekcja i mieszkańcy zagrali w filmie

  • 4.07.2018, 08:32
  • AN
Chełm: Dyrekcja i mieszkańcy zagrali w filmie
Zakończyły się nagrania do nowej filmowej koprodukcji miasta i agencji producenckiej OTO. W realizację przedsięwzięcia zaangażowanych było ponad 100 osób. Zwłaszcza kręcenie scen fabularnych cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Z pewnością wiele osób z niecierpliwością czeka na premierę filmu o chełmskiej Dyrekcji. Na dużym ekranie wystąpi m.in. aż 81 statystów, wśród których jest 33 dzieci. W role przede wszystkim przedwojennych obywateli miasta wcielili się, rzecz jasna, dzisiejsi mieszkańcy Chełma.

- Pierwotny plan zakładał udział około 20 statystów, jednak z uwagi na bardzo duże zainteresowanie mieszkańców, zapadła decyzja o wprowadzeniu kolejnych fabularyzowanych wątków i realizacji dodatkowych nagrań – tłumaczy Roland Kurczewicz, pełnomocnik prezydenta Chełma.

Nagrania do filmu trwały pięć dni zdjęciowych, z czego dwa dni ekipa poświęciła na dokumentację, a więc rejestrowanie głównie materiałów archiwalnych, w tym starych fotografii. Oprócz statystów zobaczymy w filmie sześć zabytkowych pojazdów oraz osoby, które podzielą się wiedzą o historii osiedla, jego architekturze czy ciekawostkach związanych z budową dzielnicy. Łącznie zarejestrowano nagrania z czternastoma rozmówcami.

- Pragnę serdecznie podziękować za pomoc w realizacji dokumentu: statystom, ekipie filmowej, instytucjom i wszystkim osobom, które wspierały nas w tym niełatwym przedsięwzięciu. Jestem przekonana, że powstanie ciekawy film, który przybliży historię jednej z największych inwestycji międzywojennej Polski oraz promować będzie nasze miasto – mówi prezydent Agata Fisz.

Teraz przed filmowcami wiele tygodni wybierania odpowiednich ujęć i montaż. Premierowy pokaz "Dyrekcji" odbędzie się najprawdopodobniej już we wrześniu. Jak zapowiadają władze miasta, zorganizowanych zostanie nawet kilka seansów – w zależności od liczby chętnych, zaś wstęp będzie bezpłatny. Niewykluczone, że jeszcze przed premierą zobaczyć będziemy mogli fragmenty zmontowanych nagrań w postaci zwiastuna filmowego.

Ekipa filmowa prowadzi na Facebooku profil Dyrekcja film dokumentalny, na którym można na bieżąco śledzić prace, a także obejrzeć galerie fotograficzne.


Teraz czytane:

Donosem w WOPR [SPRAWDŹ]

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe